Türgi 

Otselend Tallinnast 02.04 - 24.10.2022

Sel hooajal pakume uusi kuurorte -  Marmaris ja Bodrum!

Lennud toimuvad:  SmartLynx, Avion Express, SunExpress, Turkish Airlines

Turkish Airlines lennul on võimalik valida ka äriklass!
Lend  Tallinnast Türki kestab umbes 3 tundi ja 50 min.
Võimalik on valida reise kestvusega 7, 8, 10, 11, 12, 13 ja 14 ööd. 

Kõikidel suvehooaja lendudel Smartlynx Airlines lennukompaniiga on toitlustus pardal lisatasu eest. Soe toit ja laiem toiduvalik on võimalik ainult ettetellimisel Airo Catering kodulehelt - hiljemalt 36 tundi enne väljalendu! https://shop.airo.ee/airoshop/index.php/smartlynx/

Kõik hinnad olenevad konkreetsest väljumisest ja on kuupäeviti erinevad.

Kiirusta! Hotellid pakuvad eriti hea hinnaga ainult piiratud koguses tube.
Head perehotellid

 

Antalya

Saphir Hotel 4* kõik hinnas, al 450.-
Lonicera World 4* kõik hinnas, al 483.-
Botanic  Hotel & Resort 5* kõik hinnas, al 504.-
Queens Park Tekirova Resort 5* kõik hinnas, al 516.-
Simena Sun Club HV-1 ultra kõik hinnas al 515.-
Club Turan Prince World 5* kõik hinnas, al 497.-
Crystal Aura Beach Resort & Spa 5* ultra kõik hinnas, al 494.-
Crystal Flora Beach Resort HV-1 5* ultra kõik hinnas, al 490.-
Mukarnas Spa Resort 5* ultra kõik hinnas, al 441.-

Ramada Resort Side 5 *, kõik hinnas al. 351.-
Holiday City Hotel 4 *, kõik hinnas al. 358.-
Kandelor Hotel 4 *, kõik hinnas al. 365.-
Selcukhan Hotel 4 *, ultra kõik hinnas al. 365.-
Krizantem Beach Hotel 4 *, kõik hinnas al. 372.-
Monte Carlo Hotel 4 *, kõik hinnas al. 372.-
Transatlantik Hotel & Spa 5*, kõik hinnas al. 375.-
Kleopatra Beach Hotel 4 *, kõik hinnas al. 379.-
Kleopatra Royal Palm 4 *, kõik hinnas al. 379.-
Kleopatra Azak Beach Hotel 3 *, kõik hinnas al. 386.-

Soovitame! CRYSTAL keti hotellid väga hea hinnaga! 

väljumistel 7 ööd, hinnad alates:

Crystal Admiral Resort Suites & SPA 5 *UAI al 623.-
Crystal Flora Beach Resort HV-1/5*UAI al 640.-
Crystal Paraiso Verde Resort 5 *UAI al 579.-
Crystal Aura Beach Resort & SPA 5 *UAI al 640.-
Crystal De Luxe Resort & SPA 5 *UAI al 679.-
Crystal Family Resort & SPA 5 *UAI al 632.-
Crystal Waterworld Resort & SPA 5 *UAI al 645.-
Crystal Sunset Luxyry Resort & SPA 5 *UAI al 730.-
Crystal Sunrise Queen Luxury Resort  &SPA 5 5 *UAI al 738.-


Marmaris
Amos 3* h.-ja õhtusöögiga al. 465.-
Gunes 3* h.-ja õhtusöögiga al. 485.-
Pineta Park Deluxe 4* kõik hinnas al. 509.-
Emre Hotels 4* (Beach & Hotel) kõik hinnas al. 539.-
Green Nature Resort & Spa 5* kõik hinnas al. 559.-
Pasa Garden Beach 4* kõik innas al. 569.-
Hawaii 4* kõik hinnas al. 585.-
Mirage World 4* kõik hinnas al. 589.-

 

Bodrum
Sami Beach 3* kõik hinnas al. 545.-
Yelken Mandalinci Spa Wellness 4* kõik hinnas al. 565.-
Salmakis Resort & Spa 5*- h.-ja õhtus. al. 615.-
Diamond of Bodrum 5* kõik hinnas + al. 639.-
Very Chick hotel 5* kõik hinnas al. 689.-
Kadikale Resort 5* kõik hinnas al. 725.-

 

Hotellid ainult täiskasvanutele:

Seaden Valentine Resort 5* AI 

Pasha Princes 4* AI
Numa  Beach Hotel 5* UAI
Lonicera Premium 5* UAI
Sherwood Sensimar Belek Resort 5* UAI
Royal Adam & Eve Hotel 5* UAI

Valikus palju erinevaid 2*, 3* 4* 5* hotelle

Küsi täpsemat infot ja pakkumist info@baltictravel.ee, tel.565 644 28


Hinnad sisaldavad:
- edasi-tagasi lennupileteid algusega Tallinnast
- lennujaama transfeerid sihtkohas
- majutust valitud hotellis vastavalt paketile

- reisiesindaja teenuseid

 

Lisatasu eest:
- reisikindlustus (soovitavalt reisitõrkega)
- kohapealsed ekskursioonid

Ilm:

                                  mai    juuni   juuli   august   sept.   okt.
Õhk päeval                 25     28     32       32         30       27
Õhk öösel                   14     17     21       22         18       14
Merevesi                    20     22     27       27         25       24

Türgi Riviera

Türgi Egeuse ja Vahemere rannik on õnnistatud pea aastaringse päikesepaiste ja pikkade laugete liivarandadega. Valdavalt kaitseb rannikut põhjatuulte eest Tauruse mäeahelik, mis on kaetud kargete seedri- ja männimetsadega. Õhk on tervislik, kasulik ja ütlemata mõnus hingata.
Kogu rannajoont Egeuse mere kuurortidest kuni Antalya lahe puhkekeskusteni nimetatakse Türgi Rivieraks või ka Türgi türkiisrannikuks.
Turismibuum ei ole kogu sellest ilust mööda vaadanud. Ranniku ilme on viimase 20 aasta jooksul tundmatuseni muutunud. Unised külakesed on muudetud rahvusvahelisteks luksuskuurortideks, kuhu kerkib aina uusi fantaasiaküllaseid puhkekeskusi.
Türgi türkiisranniku hotellid on puhkekeskused, klubid, puhkekülad, mis pakuvad oma klientidele kõikehõlmavat ajaveetmist ja tavaliselt ka piiramatut hulka hinna sisse kuuluvat sööki-jooki. Võib julgelt väita, et parema hinna-kvaliteedi suhtega puhkust on mujalt raske leida.
Valitsev kontseptsioon on ULTRA ALL INCLUSIVE (VÄGAGI KÕIK HINNAS). Mida võiks tõlkida: naudi sööki ja jooki ja aktiivset puhkust, millal tahad, kuidas tahad ja just täpselt nii palju, kui tahad.

Puhtad rannad
Sinise lipu kategooriaga Türgi rannad: 2012. aastal avaldati Istanbuli Lutfi Kirdar kongressikeskuses Sinise lipu autasustamise tulemused. Sinine lipp on rahvusvaheline autasu, mis omistatakse igal aastal alates 1987.a. randadele ja sadamatele, kus vesi vastab kõrgetele kvaliteedistandartidele ning on ujumiseks ohutu.

Sinise lipu autasu saanud paikade ja rajatiste arv Türgis on aastaga kasvanud 9,5% võrra – praeguseks on Türgis 335 randa ja 19 sadamat. Vastavalt neile andmetele on Türgi  Sinise lipu kategooria randade arvu järgi neljandal kohal maailmas.
Enamus nendest randadest asuvad Antalya piirkonnas – 190 randa. Tavaliselt jagunevad  autasud Türgi lõuna- ja lääneranniku vahel.
On olemas ka kaks Istanbuli kesklinnast kõige kaugemas rajoonis – Siles –asuvat  autasustatud randa.
Sinise lipu kriteeriumitele vastavate randade ja sadamate täisnimekiri asub siin - www.mavibayrak.org.tr

Antalya
Antalya on tänapäeval üks tuntumaid turismilinnu Türgis. Külastajaid meelitavad siia võrratu vanalinn sadamasse viivate kitsaste tänavatega, lisaks mošeed ja linna kohal hõljuv muistne atmosfäär. Antalya on rikas ajalooliste mälestiste poolest: siin on suurepäraselt säilinud iidne linnamüür ja XIII sajandil ehitatud 38 meetri kõrgune Yivli minarett. Linna üks vanim mälestis on Hadrianuse dekoratiivsed marmorväravad, mis ehitati 130. aastal pKr Antalyat külastanud Rooma imperaatori Hadrianuse auks. Antalya muuseum on üks kuulsamaid arheoloogiamuuseume terves maailmas.

Aspendos
Antalyast 49 km ida poole asub iidne linn Aspendos, kus asub kõige paremini säilinud antiikne amfiteater. Ehkki amfiteater on ehitatud II sajandil Marcus Aureliuse valitsusajal, vaimustab teatrilava akustika veel tänapäevalgi siin üles astuvaid maailmakuulsaid lauljaid. Aspendose amfiteatrisse mahub 15 000 pealtvaatajat – teatris on 41 rida, pikkusega 96 meetrit. Legend jutustab, et amfiteatri ehitanud arhitekt Xenon, ihaldas omale naiseks Aspendose kuninga lummavalt kaunist tütart Belkist. Kuna tütarlapsel oli ka teisi kosilasi, kutsus Xenon kuninga oma teatrisse. Kui kuningas teatrisse sisse astus, kuulis ta kuidas keegi lausus “tütar tuleb naiseks anda Xenonile”. Kui kuningas aru sai, milline müstiline akustika teatris on, veendus valitseja arhitekti tarkuses ja andis oma tütre talle naiseks. On teada, et ka kõige vaiksem heli mis orkestrist tuleb, kostub ka viimastesse ridadesse. 333. aastal eKr vallutas linna Makedoonia Aleksander, kuna Aspendos keeldus Makedoonia valitsejale andamit maksmast. 190. aastast valitsesid Aspendost roomlased, kes kujundasid linna edaspidist käekäiku.
 

Pamukkale
Pamukkale on üks kuulsamaid paiku Türgis. Pamukkalet kutsutakse ka puuvillapaleeks, sest just seda tähendab Pamukkale türgi keelest tõlgituna. Linnale lähenedes kerkivad silme ette helevalged, enam kui 100 meetri kõrgused mäed. Lähedalt vaadatuna meenutab see looduse kunstiteos külmunud koske rohkete terrasside ja kaskaadidega. Teist nii imelist maastikku ei kohta kuskil mujal maailmas – soolarikas vesi on kaljudelt alla langedes kivistunud ja silmipimestavalt valged kaskaadid vorminud. Igal terrassil on väike bassein, mille veetemperatuur ei lange alla 37°C. Kuumas vees eraldub kaltsiumoksiid, mis maapinna kohal laguneb süsinikdioksiidiks, kaltsiumiks ja veeks. Nõndamoodi hapnikust eraldunud kaltsium tahkub ning kaljude terrassid aina kasvavad. Maapõuest tulev vesi sisaldab mõningal määral rauda ja väävlit, seepärast on valged kiviterrassid kohati kollase, punase või rohelise värvivarjundiga. Asetanud vette mõne eseme, võib mõne päeva pärast eseme pinnal õhukest lubjakihti märgata. See antiikaegadest saati mineraalveekuurordina kuulsust kogunud loodusime on tänapäeval ajaloolis-kultuurilise tähtsusega looduskaitseala.

Türgis on levinud legend, mille kohaselt võib nendes vetes supeldes 10 aastat nooremaks saada. Juba muistsetel aegadel olid siia paika rajatud mineraalveebasseinid, mida armastanud ka kuulus Kleopatra ja mis olid populaarsed rikkamate inimeste seas. Mineraalvesi on väga kasulik nahale ning puhastab organismi - seetõttu ei ole ime, et see ravivesi oli tuntud juba vanade roomlaste, terve keha kummardajate seas. Lisaks imelisele looduse kunstiteosele tasub külastada muistse, II sajandil eKr asutatud Hierapolise linna varemeid amfiteatri, Türgi suurima nekropoli, rooma saunade, linna kunagise vanaaegse peatänava ning Apollonile pühendatud pühakojaga. Räägitakse, et kõik need ehitised lasid Rooma ülikud oma tulevaste kalmude ümber rajada selleks, et neil ka peale surma luksuslik ja mugav elu oleks.

Kapadookia
497 km kaugusel Alanyast asuv Kapadookia on üks ainulaadsemaid paiku Kesk - Anatoolias, seda nii looduse, ajaloo kui ka religiooni poolest.
Siin moodustusid miljonite aastate eest vulkaanidest pursanud laavast uued pehmed kaljumassiivid. Kaljumassiivide eri kõvaduse ja ümbruskonna reaktsiooni tõttu tekkisid kummalise ja huvitava kujuga mäed, mida peetakse üheks maailma loodusimeks.
Kapadookia ajalugu ulatub koguni XIX sajandini eKr. Linna kirjut ajalugu on kujundanud assüürlased, hetiidid, pärslased, roomlased, bütsantslased, seldžukid ja türklased. Kapadookias on terve maa-aluste linnade labürint. Esimesed kristlased leidsid siin tagakiusajate eest varjupaiga ning lõid siia oma kogukonna. VII–VIII sajandil sundisid araablaste rünnakud linna elanikke end nende eest kaitsma ja peitma, millega seoses suuri maa-aluseid linnu edasi ehitati. Kapadookias on tänase päevani säilinud ligikaudu 600 kaljusse raiutud kirikut, mille seinad on kaunistatud XI–XII sajandist pärinevate kristluse ajaloo eri etappe ja piiblisüžeesid kujutavate kaunite ja väljendusrikaste freskodega. Viimased elanikud lahkusid neist koobastest alles 1923. aastal.
Tänasel päeval on Kapadookia üks enim külastatavaid paiku Türgis. Vabaõhumuuseumid Göreme ja Zelve meelitavad külastajaid ligi suurepäraste varakristlike kirikute ja kloostritega, Kaymakli koobaslinn ahvatleb turiste keerukate maa-aluste labürintidega 4 km² ulatuses.

Phaselis
Kuurortlinna Kemeri sadamast pääseb hõlpsasti laevaga antiiksesse linna Phaselisse, mille rajasid VII sajandil eKr Rhodose saare elanikud. Linnas meenutavad antiikaega Phaselise peatänav ühiskondlike hoonete ja rooma termide varemetega, samuti agoraa, roomlaste akvedukt, Hadrianuse väravad ning Rooma impeeriumi ajast pärinev amfiteater, mis annab tunnistust siinsete elanike armastusest teatri ja gladiaatorite võitluste vastu. Romantiline jalutuskäik linna mändide vahel toob möödunud hiilgeajad ja nende kangelased teile lähemale. Reisi ajal peatub laev väikestes lahesoppides, et reisijad saaksid supelda, päikest võtta ning lõunatada.

Demre
Antiikajal oli praeguse Demre nimi Myra. Kuigi paljudele tundub, et jõuluvana peaks pärit olema kaugelt põhjast, tuleb siiski välja, et jõuluvana elas Demres. Piiskop Nikolaus (Püha Nikolaus, Santa Claus) teenis siinses kohalikus kirikus. Ta oli meremeeste ja vaeste eestkostja. Et valmistada lastele heameelt, tavatses ta neile väikeseid kingitusi jagada. See pühamees pani aluse ilusale jõulutraditsioonile teha lastele kingitusi ja nii võib piiskop Nikolausi jõuluvana esiisaks pidada.
Legendi järgi pidavat hea mehe leidma iga neid, kes külastab Myra kirikut, kus püha Nikolaus töötas. Mõne kilomeetri kaugusel Demrest põhjas on mere kohal kõrguvatesse kaljudesse raiutud Lüükia aegsed hauakoopad ainulaadsete ornamentide ja bareljeefidega, milles kajastub tolle aja kohalike skulptorite nägemus kunstist.
Demres asuv Vana-Kreeka ja Vana-Rooma aegne amfiteater meenutab antiikaja tsivilisatsiooni ja selle õitsengut. Kekovale sõites tasub rahuliku ilma korral tähelepanelikult mere põhja uurida, sest siin võib näha muistsel ajal vee alla jäänud linna varemeid. Pikk ja kitsas Kekova saar oli keskajal hea varjupaik mereröövlitele, praegu armastavad selles kohas jahid ankrus seista.

Viisa:

Eesti ja vene passiga on Türki sisenemine jätkuvalt viisavaba. Alates 1. novembrist 2011 kuni 31. detsembrini 2013 on Eesti välismaalase passi omanikel taas võimalik Türgi turismiviisa vormistada ka Türgi piiril. Viisalõiv piiril on 15 eurot / 20 USA dollarit. Teiste riikide kodanikud peavad täpsustama informatsiooni viisa vajalikkusest enne reisi tellimist.

Reisidokumendiks kõigil kodanikel peab olema PASS (ID kaardiga ei saa Türki reisida). Pass peab olema kehtiv vähemalt 3 kuud peale reisi lõppu.Viisavabalt saab Türgis viibida kuni 90 päeva poole aasta jooksul.

NB! Vene ja halli passi omanikele on kohustuslik reisile kaasa võtta ID kaart!

Antud pakkumised on reisikorraldajate  Teztour, Tiketa tour,Coral Travel ja Novatours  reisidega.
Baltic Travel Reisid Oü on reisikorraldajate lepinguline partner.
NB! Broneeringute eest tasumisel, muutmisel ja tühistamisel kehtivad reisikorraldaja reisitingimused.