Rhodos


Kuldsed liivarannad ja lummav meeleolu!

Otselennud Tallinnast toimuvad: 28.04-20.10.2022


Rhodose saart ümbritsevad Vahemeri ja Egeuse meri. Rhodos on Kreeta ja Euboia järel suuruselt kolmas saar Kreekas. Selle Vahemere saare pindala on ligi 1400 km² ja pikkus 78 km. Turiste meelitab saarele puhkuseks sobiv kliima, kaunid liivarannad ja rohkelt meelelahutusvõimalusi. Rhodosel on soojad suved ja mahedad talved. Kuna siin on enam kui 300 päikeselist päeva aastas, lokkab saarel lopsakas loodus.

Otselennud Tallinnast lennukompaniiga Smartlynx.

Kohapeal eestikeelne reisiesindaja ning võimalik osaleda eestikeelsetel ekskursioonidel

Sooduspakkumise hinnanäide ühele inimesele kahekohalises toas nädalasel reisil

Kõik hinnad olenevad konkreetsest väljumisest ja on kuupäeviti erinevad.

Golden Days 2* hommikus. al 619.-
Pearl Hotel Rhodos 2* hommikus. 645.-
Carina 2* hommikus. 649.-
Pylea Beach 3* hommikus. 649.-
International 3*- hommikus. 655.-
Bivalvia Beach Plus 3* söögita 665.-
Dionysos 4* hommikus. 669.-
Santa Maria City Hotel 3* hommikus. 669.-
Esperia 3* hommikus. 685.-
Amira 3* h.-ja õhtus. 689.-
City Center 3* hommikus. 695.-
Lardos Bay 3* kõik hinnas 695.-
Blue Sky City Beach 4* hommikus. 705.-
Aloe Rhodes Hotel 4* hommilkus. 715.-
Niriides 4* kõik hinnas 735.-
Belair Beach 4* h.-ja õhtusöögiga 735.-
Blue Horozon Palm Beach and Bungalows 4*- h.-ja õhtusöögiga 739.-
Marathon Hotel 4* kõik hinnas 739.-
Sea Melody 4* söögita 749.-
Mitsis La Vita Beach Hotel 4* hommikusöögiga 755.-
Mitsis Petit Palais Beach Hotel 4* hommikusöögiga 759.-
Ellia 4* kõik hinnas 759.-
All Senses Ocean Blue Seaside Resort and Spa 4*- kõik hinnas 765.-
Kolymbia Star 4* h.-ja õhtusöögiga 779.-
Castellum Suites 4* kõik hinnas 779.-
Kresten Palace 4* hommikus. 789.-
All Senses Nautica Blue Exclusive Resort and Spa 5*- kõik hinnas 805.-
Evita Resort 4*- kõik hinnas 809.-
Princess Sun 4*- kõik hinnas 819.-
Acandia 4* hommikus. 819.-
Syprotel Faliraki 4* kõik hinnas 819.-
Oceanis 4*- kõik hinnas 825.-
Rhodos Horizon Blue Ex. Kipriotis h.-ja õhtus. 829.-
Pegasos Beach 4* hommikus. 835.-
Apollo Beach 4* h.-ja õhtus. 845.-
Myrina Beach 4*- kõik hinnas 845.-
Rhodes Bay Hotel and Spa 5* hommikus. 845.-
Mitsis Rodos Maris Resort and Spa 5* kõik hinnas 865.-
Artrium Palace Thalasso Spa Resort and Villas 5* hommikus. 875.-
Esperides Beach Family Resort 4* kõik hinnas 995.-
Leonardo Kolymbia Resort 5*- kõik hinnas 955.-
Mitsis Faliraki Beach Hotel and Spa kõik hinnas 1189.-
Electra Palace 5* kõik hinnas 1155.-

Valikus veel palju erinevaid 2*, 3* 4* 5* hotelle


Küsi täpsemat infot ja pakkumist siit info@baltictravel.ee, tel.565 644 28

 

Hinnad sisaldavad:
- edasi-tagasi lennupileteid algusega Tallinnast
- lennujaama transfeerid sihtkohas
- majutust valitud hotellis vastavalt paketile

- reisiesindaja teenuseid

 

Lisatasu eest:
- reisikindlustus (soovitavalt reisitõrkega)
- kohapealsed ekskursioonid

 

Rannad

Üle 30 Rhodose ranna on pärjatud nende puhtust tunnustava rahvusvahelise sinise lipukesega. Saare läänekallas on reeglina üsna tuuline, idakallas tunduvalt vaiksem. Lääneosa rannad (Ixia, Ialyssos) on kiviklibused ja tuulised, seetõttu ei ole seal suviti liiga palav, kuid merepõhi on ebamugavalt kivine. Rand on kivi-liiva segune. Ka Rhodose linnas on mitu päevitamiseks ja ujumiseks sobivat randa, enamasti liiva-kivi segused. Tasub arvestada, et linna lääneküljel paiknev rand on samuti pidevalt tuuline. Kes otsib rahulikuma lainega randa, leiab selle saare tipus asuvast Akvaariumist edasi minnes u hotelli Mediterranea juures (see on juba saare idakülg), kus meri on alati rahulikum ja rand liivasem. Head liivarannad on idarannikul Falirakis ja Lindosel, kus tavaliselt ei puhu tugev tuul ning õhutemperatuur on mõni kraad kõrgem kui läänerannikul. Faliraki laugjad rannad sobivad ideaalselt lastele. Suurepärased vähemrahvastatud liivarannad asuvad idarannikul Kalitheas ja Tsambikas (Faliraki lähedal). Sissepääs randadesse on tasuta, kuid lamamistoolid maksavad sõltuvalt rannast 4-5 eur. Kaks tooli koos päikesevarjuga maksab u 8 eur.

Miks Rhodos?

  • Tänu külluslikule päikesepaistele, arvukatele randadele ja mõnusalt kreekapärasele atmosfäärile, on Rhodos Kreeka üks populaarsemaid puhkekeskusi. Saar on väike ja hea infrastruktuuriga, seega on turistile on mugavalt kättesaadavad kõik puhkamisvõimalused ja vaatamisväärsused. Loodus on lopsakas ja mitmekesine,  liivarandadest kuni männimetsadega kaetud mäenõlvadeni.
  • Rhodosel saab nautida ka ehedat Kreekat, sest saare lõunaosa on turistide poolt veel „vallutamata” ja säilitanud oma traditsioonilise ilme – väiksed valged majad mäenõlvadel, külatavern plataanipuude varjus, kuhu kohalikud uudiseid vahetama kogunevad, oliivisalud ja võrratud vaated. Loomulikult käib Rhodosega kaasas rütmikas Kreeka muusika, mõnusad veinid, maitsvad road ning lõbus suhtlemine.
  • Rhodos sobib kõigile: nii täiskasvanuile kui ka lastele, nii peredele kui üksikutele seiklejatele. Siin on mõnusaid randu, lahedaid laevasõite, vee- ja lõbustuspark, mitmeid muuseume. Sumedatel suveöödel kutsuvad päikeserammestust välja elama varajaste hommikutundideni avatud baarid ja klubid. Rhodosel leiab ka lastega pere õhtu veetmiseks sobiva mängunurgaga restorani või kohviku, kus hilisõhtuni ringisagivaid jõnglasi keegi altkulmu ei vaata.
  • Rhodosel leiavad ajaloohuvilised meeldejäävaid elamusi nii antiikkultuurist kui ka keskajast. Saarel on mitu külastamisväärset antiiklinna – Lindos, Kamiros, Ialysossos. Keskaega satute Johanniitide Ordu rajatud Rhodose kindlus-vanalinnas ning lääneranniku kõrgetel kaljudel asuvates Monolithose ja Kritinia kindlustes, mille varemetelt avanevad imelised vaateid türkiissinisele Egeuse merele.
  • Pealinn Rhodos on vaatamisväärsus omaette. Jalutuskäigust kaunis vanalinnas jääb pikaks ajaks kõrvu kumisema tuulekellade helin. Otse linnamüüride taga loksub meri ning kesksuvises leitsakus on päästev meretuul leevenduseks ülekuumenemise vastu. Laevaga imposantsesse Rhodose sadamasse sõites ei ole veidi kujutlusvõimet appi võttes raske vaimusilmas näha taamal hiigelsuurt päikesejumal Heliose pronkskuju. 3 saj eKr olevat see seitsme antiikmaailma ime hulka kuulunud Rhodose Koloss seisnud 32 meetri kõrguse gigandina otse Mandraki sadamas. Linnaväravatest sisse kõndides avanevad keskaegsed tänavad, mis kutsuvad ringi uitama ning avastama müüride vahele peidetud ajalugu. Sumedatel suveõhtutel aga nauditakse romantilises atmosfääris baaride ja restoranide melu.

Liblikate org:

Petaloudes ehk Liblikate org on 25 kilomeetrit Rhodose linnast edela pool paiknev sügav sügav jäärak. See kaunis metsane org koos oma väikeste ojade, seisuveejärvede ja koskedega meelitab igal suvel kohale määratul hulgal liblikaid nimega  Panaxia quadripunctaria, kes kõik soovivad paljuneda. Arvatakse, et neid tõmbab siia stüüraksipuude vaigu tugev aroom ja lisaks veel see, et isegi suve kõige kuumematel kuudel jääb õhk orus suhteliselt jahedaks. Juunist septembrini on puud kaetud tuhandete ööliblikatega, kes puhkavad oma rasvavarude arvelt. Alguses on neid raske märgata, sest nende musta-kreemikatriibulised esitiivad on hea maskeering, ent lennates vehivad nad oma sarlakpunaste tagatiibadega ja siis on neid juba lihtne näha. 1970. aastatel kogunesid turistid Petaloudesisse, et ööliblikaid näha, ja tegid valju häält, et tuhandeid liblikaid õhku hirmutada. Ent paanikahoos õhkutõusmine kulutab palju energiat ning seetõttu paljud liblikad surid ja  Panaxia quadripunctaria`te populatsioon kahanes märgatavalt. Nüüdseks on oru kaitseks tehtud jõupingutused end ära tasunud; pargi valvurid hoiatavad turiste, et nad ei häiriks õrnu liblikaid, ning tõepoolest, nende arvukus ongi uuesti tõusnud. Avatud 8.30-18.30, pileti hind u 5 €. Olemas bussiühendus Rhodose linnaga.

Rhodose linn

Rhodose linn saare põhjatipus on üks meeldejäävamaid paiku tänu silmapaistvalt hästi säilinud keskaegsele vanalinnale, mis rajati 14.-16.saj.. Keskajal oli see Euroopa üks suurimaid reaalselt asustatud linnu. Vanalinn oli ordurüütlite elupaik ning Rüütlite tänav oli keskaegse linna peatänav, mis. 15. saj rajatud Suumeistri Palee juurde. Praegu asub hoones muuseum, pileti hind 6 €. Ajaloohuvilistele soovitame ka külastada endises Rüütlite haiglas asuvat Arheoloogiamuuseumi, vanas katedraalis asuvat Bütsantsi muuseumi ja Kaunite kunstide muuseumi. Vanalinna idaküljele jäävad suur kaubasadam ning Mandraki sadam, kust väljuvad väiksemad laevad ning kus peatuvad ka jahid. Mandraki sadamas asuvad kaks hirvekuju, mis on Rhodose sümboliks ja tähistavad antiikmaailma 7 ime hulka kuulunud Rhodose Kolossi arvatavat asupaika.

Lindos

Idarannikul asuv Lindos on üks saare populaarsemaid turismisihtpunkte - 50 km kaugusel Rhodose linnast asuv maaliline külake valgete 17. sajandist pärinevate majadega. Antiiklinn rajati 2000 a. e.Kr. Lindose õitseaeg oli 6. sajandi paiku e.Kr, mil ta oli piirkonna võimsamaid keskusi, peale Rhodose linna rajamist 408.a. e.Kr jäi Lindos veidi tagaplaanile. 
116m kõrgusel kaljul asub Lindose Akropolis, kus asuvad Athena tempel, Agios Ioannise bütsantsi kirik ning kreeka stoa. Pilet u 6 €, avatud T-P 8.00-19.00, E 12.30-19.00. Lindose selge veega liivarand on turistide hulgas väga populaarne ning seetõttu üsna rahvarohke.

Ialysos

Asub läänerannikul, 10km Rhodose linnast. Siin asuvad mitmed antiikmälestised, nt. Filerimose mäel asuvad antiiklinna ja kindluse varemed, Püha Neitsi klooster ja Agios Georgiose kabel, samuti Filerimose rist. Suurepärane panoraamvaade saarele.

Kamiros

Läänerannikul, 30 km kaugusel Rhodose linnast asub Kamiros, mis antiikajal oli üks Rhodose tähtsamatest linnadest. Tänapäeval on võimalik külastada antiiklinna varemeid. Suurem osa linnast hävis 3.-2. saj e.Kr toimunud maavärinate tulemusel, kuid vaatamisväärset on säilinud palju, ning Kamirost peetakse isegi põnevamaks kui Ialysost. Pilet u  4 €, avatud T-P 8.00-19.00, E suletud.

Prassonissi  -  surfiparadiis

Saare lõunatipp Prassonissi on tõelise üllatusena kohalik surfiparadiis. Prassonissi saar oli 1999. aastani Rhodosega ühendatud kitsa maariba kaudu, kuid praeguseks on merevee tase kerkinud niipalju, et Prassonissi on Rhodosest eraldatud. Kahelt poolt puhuvad tugevad tuuled meelitavad kohale sadu surfifanaatikuid, kes sätivad autod, vagunelamud ja telgid rannale, et kasutada iga hetke oma lemmikharrastuseks. Vingete tuulte tõttu soovitatakse seda piirkonda juba kogemusega purje- ja lainelauduritele. Lähedusse on viimastel aastatel ehitatud ka väikseid apartementhotelle.

Naabersaared

Symi

Maaliline mägine väikesaar asub 2 t laevasõidu kaugusel Rhodoselt ning vähem kui 8 km kaugusel Türgi rannikust. Pindala 58 r/km, elanikke u 2300. Parim vaade saarele avaneb laevaga hobuserauakujulisse sadamasse sisenedes: pastelsetes toonides majad on ehitatud mäekülgedele, jättes mulje nagu oleksite hiiglaslikus amfiteatris. Sadamas  on  rohkelt väikseid kohvikuid ja taverne, kus on mõnus istuda ja jälgida selle traditsioonilise eluviisiga saare elu-olu. Symile väljuvad laevad Rhodoselt iga päev. Saar ei ole turistidega üle külvatud ja ööelu on peaaegu olematu, piirdudes tavaliste tavernide ning baaridega. Merevesi randades on väga puhas. Parim paik vaikse saareidülli nautimiseks!

Halki

Väike mägine saar asub 16 km kaugusel Rhodosest. Saare pindala on kõigest 28 r/km, 10 km pikk ja 3 km lai, elanikke on seal 300 ringis. Regulaarne laevaühendus Rhodosega. Saarel ei ole autosid. Pealinn ja sadamalinn Halki (ka Nimborio) asub kaunis hobuserauakujulises lahes. Pealinna lähedal on ka ainuke rand, kuhu jalgsi pääseb. Ülejäänud randadesse tuleb minna paadiga. Rahulik ja ehe Kreeka-elamus!

Antud pakkumised on reisikorraldajate Aurinko, Teztour, Kidy Tours, Mouzenidis Travel, Novatours ja Travel Dreams reisidega. Baltic Travel Reisid Oü on reisikorraldajate lepinguline partner.
NB! Broneeringute eest tasumisel, muutmisel ja tühistamisel kehtivad reisikorraldaja reisitingimused.