Lido di Jesolo, uus!
Otselennud Tallinnast toimuvad 21.08, 28.08, 04.09 ja 11.09.2019

Võimalik on valida nädalast (7p) või kahenädalast (14p) reisipaketti
.
Lennud toimuvad lennukompaniiga Smartlynx. Lennnuaeg 3 tundi

Kuurort: Lido Di Jesolo
Lido di Jesolos puhatakse peamiselt võluvate Veneetsia vaatamisväärsuste ning kuurordi imelise liivaranna pärast!
Jesolo asub Aadria mere pärlist Veneetsiast kõigest 30 km kaugusel.
Piirkonda on õnnistatud ligi 15 km pikkuse liivarannaga, mida nimetataksegi Lido (rand) di Jesolo. Mere äärde kõndides rabab avar panoraamvaade ka paljunäinud reisiselli, sest valget liivariba jätkub nii kaugele kui silm seletab.
Lido di Jesolos puhates saab täiel rinnal nautida pikki päikselisi rannapäevi ning õhtu saabudes lummavasse Veneetsiasse sukelduda.
Lido di Jesolo kuurortlinna külastab ligi 4,5 milj. turisti aastas. Seega on siin on olemas kõik, mis meeldivaks puhkuseks vajalik - suurepärane rand, õdusad kohvikud-restoranid, head ostuvõimalused, ööelu.

 

Sooduspakkumise hinnanäide ühele inimesele kahekohalises toas nädalasel reisil.

Kõik hinnad olenevad konkreetsest väljumisest ja on kuupäeviti erinevad.

Villa Nanni 2* (Rimini) hommikusöökidega al. 359.-
Arisoto 2* (Rimini) hommiku- ja õhtusöökidega al. 399.-
Pinocchio 2* (Cattolica) hommikusöökidega al. 429.-
Senior 2* (Cattolica) hommikusöökidega al. 459.-
Avana 3* (Riccione) hommikusöökidega al. 459.-
Gran San Bernardo 3* (Riccione) hommiku- ja õhtusöökidega al. 479.-
Spiaggia Marconi 3* (Rimini) hommiku- ja õhtusöökidega al. 489.-
Alfredos 3* (Rimini) hommiku- ja õhtusöökidega al. 519.-
Cristallo 3* (Rimini) hommikusöökidega al. 529.-
Atlas 3* (Rimini) hommiku- ja õhtusöökidega al. 549.-
Genty 4* (Rimini) hommikusöökidega al. 549.- 
Des Bains 3* (Cattolica) hommiku- ja õhtusöökidega al. 579.-
Cormoran 3* (Cattolica) hommikusöökidega al. 579.-
Madison 3* (Cattolica) hommikusöökidega al. 599.- 
Vittoria 4*- (Riccione) hommiku- ja õhtusöökidega al. 649.-
Sporting 4* (Rimini) hommikusöökidega al. 679.-
Promenade 4* (Riccione) hommiku- ja õhtusöökidega al. 729.-
Ferretti Beach 4* (Rimini) hommiku- ja õhtusöökideg al. 769.-
 

Küsi täpsemat infot ja pakkumist siit info@baltictravel.ee, tel.
ido di Jesolo-Kaunid liivarannad romantilise Veneetsia naabruses!

Sihtkoha eelised:
+Kaunis liivarand ja jalutamiseks pikk rannapromenaad
+Veneetsia kõigest 30 km kaugusel
+Mugav ja kerge kuurordis orienteeruda
+Itaalia köögi hõrgutised ja suurepärased veinid
+Lähiümbruses palju põnevaid vaatamisväärsusi

Veneetsia
Kui Lido di Jesolo on ilusa rannaga sümpaatne kuurort, siis tõeline „pärl" asub siit 30km kaugusel. See on loomulikult romantiline, ajalooline, salapärane Veneetsia. Seda rikkaliku ajalooga linna on ülistatud mitmetes surematutes kirjandusteostes. Kes juba kord on siin käinud ja Veneetsia pisikuga nakatunud, soovib kunagi kindlasti naasta.

Veneetsia Vabariik oli üks keskaja rikkamaid ja mõjuvõimsamaid mereriike. Veneetsias on sündinud Antonio Vivaldi, siin on tegutsenud maadeavastaja Marco Polo ja seigelnud kuulus südametemurdja Giaccomo Casanova.

Tänapäeva Veneetsia on Veneto regiooni pealinn, kus elab üle 272 000 elaniku. Linn asub arhipelaagis, mis koosneb kokku 117 saarest, kus on kokku 177 kanalit ja 409 silda.

Veneetsia linn oma kitsaste tänavate, kanalitel liuglevate gondlite, suursuguste paleede ja kirikutega moodustab ainulaadse atmosfääri. Piazza San Marco (Püha Markuse väljak) on tuntud mitte ainult selle servas asuva imposantse bütsantsi kuplitega Basilica di San Marco ja kuulsa Campanile (kellatorni ) poolest, vaid ka tuvide rohkuse poolest. Nii mõnigi kord tuleb ette, et tuvid oma soovimatu „visiitkaardi" uudistavate turistide käistele viskavad. Palazzo Ducale (Doodžide palee) on olnud mitmeid põlvkondi Veneetsia valitsejate residents, mille ligi 500 aasta vanune katus on tõeliselt kaunis vaatamisväärsus. Siin asub muuseas ka Casanova vangikong. 1516.a rajatud Getto oli Veneetsia hiilgeaegadel juudi soost linlastele eraldatud elupiirkond. Ka tänapäeval elab Veneetsias oma juudi kogukond. Getosse ei ole mõtet laupäeviti jalutama minna - siis on sabati aeg ja kauplused - söögikohad suletud. Muuseumitest tasuks kindlasti külastada Museo Civico Correr´i - siit leiate huvitava väljapaneku alates kunstiteostest kuni müntide, rõivaste ning soomusrüüdeni, mis kõik annavad tunnistust Veneetsia hiilgeaegadest. Võluvad ja kohalike jaoks tähtsad on St Maria della Salute ja Madonna dell´Orto kirikud. Kuulsa Ponte di Rialto silla ümbruses on rohkelt suveniirikauplusi ja söögikohti, ent hinnad ei ole just kõige odavamad.

Veneetsia sümboliks on saanud gondlid, ja kasvõi kord elus tuleks see omapärane ja lummav sõit läbi teha, laguunisaartele aga on soodne ja mugav sõita kasutades vaporettot - veebussi või ka veetaksot.

On võimalik külastada imekaunite klaasist käsitöö toodete poolest kuulsat Murano saart, kus muuhulgas asub ka klaasimuuseum, Burano saar on tuntud oma pitside poolest, Torcello saarel asub ligi 1000 aastat vana katedraal. San Michelel ( kalmistusaar ) asub 15.sajandist pärit kirik ja surnuaed.

Lido di Venezia on rannakuurort, mis paikneb Veneetsia laguuni ja Aadria mere vahel. Ajaloolised luksusvillad on ümber ehitatud sama luksuslikeks hotellideks. Siinsed peened butiigid ja kõrgetasemelised restoranid-kohvikud meelitvad kohale varakaid külalisi lähedalt ja kaugelt. Siin on Veneetsia Filmifestivali ajal hea õnne korral näha ka filmimaailma kuulsusi.

Kasulik teada Veneetsias
Veneetsia peaväljakutel on teenuste-roogade hinnad ehmatavalt kõrged, kõrvaltänavatel keskusest väljas aga leiate ka soodsaid ja hea tasemega väikeseid söögikohti.
Siesta ajal u13:00 - 16:30 on suurem osa kauplusi suletud, turismipiirkonnas siiski mõned töötavad
Taksoteenus on võrreldes paljude teiste kuurortpiirkondadega samuti üsna kallis, lisatasu soovitakse pagasiveo eest.
Kui olete hotelli vastuvõtust takso tellinud, hakkab taksomeeter tööle tellimuse edastamise hetkest
Rahvarohketes kohtades ärge jätke oma isiklikke esemeid järelvalveta, soovitav on dokumente ja väärisesemeid hoida hotelli seifis.
Kasulik on mõned sõnad itaalia keelt osata, see loob meeldivama suhtlusõhkkonna ja teeb kohalikele ka lihtsalt heameelt.
 
Rannad
Lido di Jesolos on ligi 15 km pikkune lai ja ilus liivarand. Kõikidel hotellidel on oma privaatne rannariba.
Iga hotelli broneeringuga kaasneb automaatselt rannas tasuta päikesevari ning sõltuvalt hotellist kas kaks päevitustooli või lamamistooli. Lamamistool on suurem ning sinna saab ka pikali visata.

Sisseostud
Veneetsia on ostlejate paradiis - tõsi, hinnad on üsna soolased, see-eest on maitsekalt kujundatud kauplustest-butiikidest võimalik leida originaalseid ehteid, värvikirevaid veneetsia maske, kuulsast murano klaasist dekoratiiv- ja tarbeesemeid.Ülipopulaarsed on veneetsia klaaspärlid, mida on võimalik osta ka lahtiselt ja oma fantaasia ja maitse kohaselt ketiks põimida. Itaallaste hulgas on väga populaarsed igasugused amuletid, mis kaitsevad kaetamise eest, peletavad eemale kurja ja ebaõnne. Juveelipoodidest ongi võimalik endale soetada nt corno e Cornicello (sarv), mis on tuntud juba antiikajast - kaitseb väidetavalt imetavaid emasid ja oma pisut fallost meenutava kuju poolest on ka meeste viljakuse sümboliks. Tavaliselt on corno valmistatud punasest korallist hõbeda või kullaga ümbritsetud ja teda kantakse ketiga kaelas. Paljud riputavad selle kujutise ka oma auto tagasivaate peegli külge, tõsi, siis on tegemist juba mitte väärtusliku juveelitootega.
Väga populaarne on ka etruskide ajast pärit mano fico sümbol, mis üldiselt kujutab ülespoole sirutatud nimetis- ja väikest sõrme, peopesa on kinni surutud. Lõuna-Itaalias nimetatakse seda sümbolit ka nn sarviliseks käeks ja see ei ole läbi aegade meele järgi olnud katoliku kirikule, kes näeb neis erinevais amulettides saatana märki ja paganlust. Kui sooviks on soetada lihtne ja ilma erilise tähenduseta kaunis kaelaehe - siis sobib selleks kindlasti murina - õhuke murano klaasist mustritega kaelaehe.

Itaallased on teadupärast ka innukad moejärgijad ja suurem osa maailma tippdisaineritest on itaalia päritolu - ka Veneetsias leiate terve rea kõrgmoe butiike, esindatud on maailmanimed Armani, Versace, Dolce&Gabana, Cucci ja paljud teised. Moekauplused paiknevad põhiliselt Mercerie tänaval, valik on väärikas ja moegurmaanile peibutav. Veneetsiast saab kaasa osta ka mitmeid hõrke maiustusi, nagu näiteks zaeti -maisijahust, rosinatest küpsised.

Lido di Jesolo ostuvalikud ei ole nii rikkalikud, kuna tegemist ikkagi kuurortlinnaga ja kaubavalik on ka vastav - peatänava ääres leiate rohkelt väikesi kauplusi, kus pakutakse rannatarbeid, rõivaid, jalatseid. Huvitavam on vast Jesolo Paese vanalinna turg, mille rikkaliskust kaubavalikust leiab ka toiduaineid.

Transport
Transport on Lido di Jesolos suhteliselt hästi korraldatud, ATVO bussifirma teenindab nii lähiümbrust kui ka kaugemaid paiku.
Taksot on võimalik tellida hotelli retseptsioonist. NB! taksomeeter hakkab tööle tellimuse edastamise hetkest, samuti võidakse pagasi vedamise eest lisatasu kasseerida.

Hea teada
Joogivesi:
Kraanivett joogiveena ei ole keelatud kasutada, kuid soovitame siiski osta pudelivett.

Apteegid: Farmaciad on tavaliselt avatud E-R 9:00-12:30 ja pärastlõunal 15:30-19:30. Laupäeeviti ainult hommikupoolikul. Pühapäeviti töötab valveapteek.

Elekter : 220 V

Internet: WIFI ei ole siin eriti laialt levinud, küll aga leiate mitmeid internetikohvikuid, peamiselt peatänava ääres ja ka mõnedes hotellides.

Kauplused: Poed on ametlikult avatud E-R 9:00-13:00 ja 15:30-19:00, turismipiirkonnas töötavad kauplused ka ilma siestat pidamata ja on õhtuti kauem avatud. Arveldamiseks on soovitav kasutada sularaha, mõnedes kauplustes-söögikohtades aktsepteeritakse ka kaardimakseid.

Turvalisus: Rahvarohketes kohtades võib ette tulla pisivargusi, seega ärge jätke oma isiklikke esemeid järelvalveta, soovitavalt ka mitte rendiautosse nähtavale kohale, väärisesemeid ja dokumente hoidke hotelli seifis. Hotellitoas sulgege soovitamatute külaliste sisenemise vältimiseks rõduuks.

Baarid ja kohvikud: Itaalia eripäraks on, et baaris-kohvikus leti ääres einestades, on arve tunduvalt väiksem, kui samas kohas laua taga istudes. Jootraha on paljudes kohtades juba arvele lisatud, soovi korral saate meeldiva teeninduse eest tänada 5-10% teenuse summast lisatava jootrahaga. Kalarestoranides peaks arvestama sellega, et menüüs on tavaliselt esitatud kala kilohind ja hiljem tasutav summa võiib osutuda suuremaks, kui esialgu arvasite.

Kliima: Ei saa rääkida üldisest Itaalia kliimast. Riigi põhjaosas (Alpides) on talvel lumi ja üsna jahe, lõunas tunduvalt soojem. Veneetsia talved on niisked ja kõige külmem kuu on jaanuar, mil temperatuur võib langeda alla 0 kraadi. Kanalitest õhkuv rõskus ja ägedad lühikesed vihmahood on üsna tavaline kliimakombinatsioon. Aeg-ajalt toob Veneetsia laguuni veetaseme tõus kaasa üleujutused ehk acqua alta. Kohalikud elanikud on selle kõigega harjunu, sest ilmastikuolude vastu teadupärast ei saa.

Hea teada hotellidest

Laia teenusevalikuga luksuslikud hotellid piirkonnas praktiliselt puuduvad. Hotellid on enamasti väikesed 2-3 korruselised hooned, kus on keskmiselt 30-40 tuba. Kuivõrd piirkonna hotellid on valdavalt väikesed, siis on nendes ka suhteliselt väikesed hotellitoad. Kui ühte tuppa majutub 2 täiskasvanut ja 2 last, siis on selles toas reeglina üsna kitsas. 2-3 tärnihotellides ei ole tihti basseini või on see väga pisike. Lihtsamate hotellide vannitoas on 2-3 tärnihotellides sageli dušinurk, mis ei ole kardina ega seinaga WCst eraldatud.
Hommikusööki serveeritakse enamasti Rootsi lauas, õhtusööki aga menüüvalikuna. Itaallastele meeldib end teenindada lasta! Eelmisel päeval saab järgmise päeva õhtusöögi ette tellida, tavaliselt saab valida 3-4 erineva roa vahel. Õhtusöögi juurde kuulub salati buffet.

Sihtkoha kõrghooajal on hotellide poolt pakutavad teenused saadaval üldjuhul täismahus. Oluline on meeles pidada, et enne ja pärast antud kõrghooaega, sõltub saada olevate hotelliteenuste valik mitmetest erinevatest asjaoludest nagu hotelli täituvus, ilm jne. Seega ei pruugi kõik teenused (nt hotellide meelelahutusprogrammid; basseinide soojendused; konditsioneeride toimimine jms) olla pärast sihtkoha kõrghooaega alati kättesaadavad. Hotelliteenuste toimimise üle otsustab iga hotell ise.
Aurinko teeb kõik endast oleneva, et meie veebilehekülje hotellikirjeldused oleksid võimalikut täpsed. Aurinko ei vastuta selliste ebatäpsuste eest, mille puhul hotell hooaja vältel muudab oma kategooriat, poliitikat või muid teenuseid.

Hotellitubade kättesaamine ja äraandmine
Piirkonnale eripäraselt toimub check-in hotellitubadesse kella 15:00 ja check-out kell 10:00. Vabade tubade olemasolul saab oma hotellituba lisatasu eest õhtuni pikendada. Küsige päev varem oma hotelli retseptsioonist. Hotellides on pagasi hoiuruumid, kuhu vajadusel saab oma pagasi hoiule jätta.

NB! Paljudes Lido di Jesolo hotellides on 0-1,99 a lastele kohustuslik beebitasu, mis makstakse kohapeal ja sisaldab beebivoodit.
Lido di Jesolo hotellides kehtib alates 2013. a aprillist turismimaks. Tasu on kahetärnihotellides 0,7 eurosenti in/öö, kolmetärnihotellides 1 € in/öö ning neljatärnihotellides 1,50 € in/öö, mis makstakse kohapeal hotelli sisse- või väljargistreerumisel. Tärne arvestatakse hotellide ametliku kategooria, mitte Aurinko tärnihinnangu järgi. Lapsed vanuses 0-11 (k.a) Lido di Jesolos turismimaksu ei maksa.

Golf
Lido di Jesolos ootab golfimängijaid Golf Club Jesolo, aadress Via St. Andrews, 2. Kursuseid korraldatakse liivaväljakul, mis võimaldab treenida ka vihmase ilmaga. Kokku on siin 18 rada. Raja reljeef on tasane, põnevust lisavad veesilmad. Kuumadel suvekuudel saab klubi terrassil mõnusalt päeva nautida. Kursustele on vajalik eelnev registreerimine. Noortele (alla 21. a) soodustused.
Lisainfot saab www.golfclubjesolo.it

Aktiivse puhkuse sõpradele
Kui päikeselisel rannal lebamisele vaheldust otsida, siis golfisõprade päralt on aastaringselt avatud 18-rajaline golfiväljak. Suurepärane võidusõidurada Go karting rajati juba 1961.
Lido di Jesolos on mitmeid ratsatalle, kus teid ootavad asjatundlikud juhendajad ja nende sõbralikud hoolealused.
Aqualandia veeparki peetakse Euroopa parimaks - veepark pakub põnevaid elamusi nii suurtele kui väikestele ja on tavapäraselt avatud maist septembri keskpaigani. Vt: www.aqualandia.it

Küsi pakkumist siit

* Nõutud väljad

Hinnad sisaldavad:
- edasi-tagasi lennupileteid algusega Tallinnast või Riiast
- lennujaama transfeerid sihtkohas
- majutust valitud hotellis vastavalt paketile

- reisiesindaja teenuseid

 

Lisatasu eest:
- reisikindlustus (soovitavalt reisitõrkega)
- kohapealsed ekskursioonid