Bulgaaria
Otselennud Tallinnast:

Varna (Golden Sands) perioodil: 17.05 - 13.09.2022 (teisipäev, pühapäev)
Burgas (Sunny Beach)  perioodil: 25.05 – 11.09.2022 (kolmapäev, reede, pühapäev)

Lennud toimuvad lennukompaniiga Smartlynx

Lend kestab orient. 3 tundi. Toitlustus pardal lisatasu eest pardamenüü alusel. Soovi korral on võimalik osta toekam toit ettetellimisel (hiljemalt 48 tundi enne väljalendu) FLYDINNER tellimislehelt. Snäkke saab ka lennu ajal pardamenüüst. 
Lubatud pagasimäär on 20 äraantavat pagasit, mille mõõtmed ei ületa 115/70/40 cm, ja 5 kg käsipagasit, mille mõõtmed ei ületa 56/45/25 cm.

 

Sooduspakkumise hinnanäide ühele inimesele kahekohalises toas nädalasel reisil.
Kõik hinnad olenevad konkreetsest väljumisest ja on kuupäeviti erinevad.

BURGAS

Olymp 3*  hommikusöökidega al. 279.-
Balaton 2+* hommikusöökidega al. 275.-
Ivana Palace 4-* hommikusöökidega al. 275.-
Kuban Resort & Aqua Park 4-* kõik hinnas al. 375.-
DAS Club Hotel Sunny Beach 4* kõik hinnas al. 425.- Soovitame peredele!
Premier Fort Beach 4* hommikusöökidega al. 419.- 
Royal Palace Helena Park 5* ultra kõik hinnas al. 615.-

VARNA
Perla 3*  hommikusöökidega al. 275.-
Bonita 3*  hommikusöökidega al. 299.-
Luna 4-* h- ja õhtusöökidega al. 355.- Soovitame!
Sunrise 4-* kõik hinnas toitlustusega al. 415.-
Melia Grand Hermitage 5* kõik hinnas al. 525.-Soovitame peredele!
Astor Garden 5* ultra kõik hinnas al. 555.- Paaridele!

... ja palju teisi erinevaid hotelle


Hinnas sisaldub:

 • edasi-tagasi lennupilet Tallinnast sihtkohta
 • lennujaamatransfeerid sihtkohas
 • 7 ööd majutust valitud hotelli kaheses toas
 • toitlustus vastavalt paketile
 • reisiesindaja teenused sihtkohas

Lisatasu eest:

 • reisikindlustus
 • ekskursioonid sihtkohas
 • ühese toa lisatasu

► Toitlustus:
RO/SC - ainult hotellimajutus (söökideta)
BB - hommikusöök
HB - hommiku ja õhtusöök
AI – kõik hinnas
 
Valikus palju erinevaid 2*, 3* 4* 5* hotelle

 

Hinnad sisaldavad:

- edasi-tagasi lennupileteid algusega Tallinnast
- lennujaama transfeerid sihtkohas
- majutust valitud hotellis vastavalt paketile

- reisiesindaja teenuseid

 

Lisatasu eest:
- reisikindlustus (soovitavalt reisitõrkega)
- kohapealsed ekskursioonid


Küsi täpsemat infot ja pakkumist info@baltictravel.ee, tel. 565 644 28

Turvalisusmeetmed Bulgaarias!


Seoses koroonaviiruse (COVID-19) levikuga kehtivad Bulgaarias täiendavad riiki sisenemise piirangud, selleks et tagada kõikide reisijate maksimaalne turvalisus.
Reisijad alates kuuendast eluaastast, peavad reisile kaasa võtma inglise keelse negatiivse tulemusega PCR testi sertifikaadi. See peab olema tehtud mitte varem kui 72 tundi enne Bulgaariasse saabumist..
Oluline on broneerida PCR koroonatesti tegemise aeg võimalikult varakult, sest suure testimiskoormuse tõttu võivad olla järjekorrad pikad. Reisija kohustub esitama negatiivse testitulemusega sertifikaadi Tallinna lennujaamas ja sihtkohas.

Sertifikaat peab olema võetud kaasa paberkandjal või digitaalselt.
Reisijad, kes on vaktsineeritud COVID-19 haiguse vastu peavad samuti omama negatiivset PCR koroonatesti.

Immuniseerimispassi ja antikehade testi Bulgaaria veel ei aktsepteeri.
Reisile ei lubata reisijaid, kes on viimase kuue kuu jooksul COVID-19 viiruse läbi põdenud ja kelle PCR koroonatesti tulemus on endiselt positiivne.
Kõik reisijad sõltumata vanuses peavad Bulgaariasse sisenemiseks täitma tervisedeklaratsiooni, mis on leitav SIIT. Deklaratsioon tuleb esitada paberkandjal riiki sisenemisel.
Enne reisile minekut palume kõikidel reisijatel tutvuda kogu reisi ajaks kehtestatud turvalisusmeetmetega, samuti täita ja kaasa võtta kõik vajalikud dokumendid.

PCR koroonatest ja tõend reisijatele

 • COVID-19 PCR koroonatest peab olema tehtud mitte varem, kui 72 tundi enne riiki sisenemist.
 • Testi tegemisel peab arvestama kohaliku Bulgaariasse saabumise ajaga, mitte Tallinnast väljumise ajaga.
 • Testi peavad tegema kõik reisijad alates kuuendast eluaastast.
 • Tasulist PCR koroonatesti saab teha üle Eesti erakliinikutes, lisainfo koroonatestimine.ee. Teenuse hinnad koos tõendiga jäävad vahemikku 65-70 eurot.
 • Testimisele tuleb kaasa võtta sama isikut tõendav dokument (pass või ID-kaart), mis on märgitud tervisedeklaratsiooni täitmisel ja mida kasutatakse edaspidi Bulgaariasse sisenemiseks.
 • Oluline on broneerida PCR koroonatesti tegemise aeg võimalikult varakult.
 • Testi õigeaegse tegemise eest vastutab klient ise.
 • Testi vastus tuleb võtta reisile kaasa ingliskeelse sertifikaadina paberkandjal või digitaalselt. Vastava tingimuse mittetäitmisel reisijat Tallinnast lennuki pardale ei lubata.
 • Sertifikaat peab sisaldama järgmiseid andmeid: reisija nimi, passi number, testi tegemise kuupäev ja kellaaeg, labori identifitseerimis- ning kontaktandmed, testi tegemise tehnika ja testi negatiivne tulemus.
 • Negatiivse PCR koroonatesti tulemuse sertifikaat on kohustuslik esitada Tallinna lennujaamas ja sihtkohas.

Tervisedeklaratsioon
- Kõik reisijad sõltumata vanusest peavad Bulgaariasse reisimiseks täitma     tervisedeklaratsiooni,  mis on leitav SIIT.
- Dokumendis nõutava aadressi lahtrisse tuleb kirjutada hotelli nimi ja aadress.
- Deklaratsioon tuleb esitada paberkandjal riiki sisenemisel.

Kindlustus
-Viirusesse haigestumine võib toimuda reisil olles või juba enne reisi Eestis. Soovitame tungivalt   valida Covid 19 haigestumisega seotud tervisekindlustuse kaitse ja COVID-19 haigestumisega seotud reisitõrke kaitse.
- Kindlustamata reisijatel tuleb tähele panna, et haigestudes, tuleb neil endal pikendada Bulgaarias hotellimajutust ja osta uued tagasilennupiletid.

Reisile minek
- Reisijal peab olema reisil kaasas sama isikut tõendav dokument (pass), mis esitati PCR koroonatesti  
- Reisijal peab olema reisil kaasas PCR koroonatesti negatiivne tulemus inglisekeelse sertifikaadina paberkandjal või digitaalselt.
- Reisijal peab olema reisil kaasas täidetud paberkandjal tervisedeklaratsioon.
- Negatiie PCR koroonatesti tulemus ja lennule minekuks vajaminevad korrektselt täidetud dokumendid tuleb esitada Tallinna lennujaamas ning sihtkohas.

Riigisisesed piirangud
Lennureisil on kohustuslik kanda maski. Sihtkohas on näomaski kandmine kohustuslik kõikides avalikes kohtades, sh tänaval ja kauplustes ning ühiskondlikus transpordis. Avalikes kohtades kehtib nõue hoida teiste inimestega distantsi 1,5-2 meetrit.

Olukorrast sihtkohas
Enamustes avalikes kohtades rakendatakse üldist täituvusreeglit, mis on tavapärasest mahutavusest vähemalt 50% võrra väiksem.
Bulgaarias järgitakse rangelt Maailma reisi- ja turisminõukogu (World Travel & Tourism Council – WTTC) poolt väljatöötatud turvalisuse protokolle.
Täiendavaid ohutusmeetmeid rakendatakse kogu hotelli territooriumil, spordisaalides, restoranides ja terrassidel, baarides, kohvikutes, kasiinodes ning mänguruumides.

Haigusnähud
Kui Bulgaarias ilmnevad reisijal COVID-19 viiruse sümptomid (palavik, hingamisraskused, köha) või sellele haigusele viitavad sümptomid, nagu lõhna ja maitsemeele oluline vähenemine, külmavärinad, kurguvalu, kõhulahtisus või oksendamine, peab reisija viivitamatult sellest teavitama hotelli vahetuse vanemat ja Novatoursi esindajat sihtkohas.
Reisijad, kes saavad positiivse testi tulemuse Bulgaarias viibides peavad omal kulul ostma tagasilennu piletid. Reisikorraldaja ei saa garanteerida vabade kohtade olemasolu kliendile sobivale lennule.

Naastes Eestisse
Naastes Eestisse Euroopa Liidu riikidest või Euroopa Liidu Nõukogu soovituses olevatest riikidest, mille antud nädala nakatumisnäitaja on 150 või kõrgem, rakendub 10-päevane isolatsioonikohustus. Riikide nimekirja uuendatakse igal reedel kehtivusega sellele järgnevast esmaspäevast, lisainfo Välisministeeriumi lehelt. Eneseisolatsiooni alternatiiviks on negatiivsed koroonatesti tulemused, lisainfo Välisministeeriumi lehelt.
Koroonaviiruse PCR testi tegemise võimalus on ka Bulgaarias, et lühendada Eestisse naastes eneseisolatsiooni aega. Selleks on vaja võtta ühendust meie kohapealse reisiesindajaga ja teha test 72 tundi enne Eestisse saabumist. Juhul kui koroonatesti tulemus on positiivne, peavad kliendid jääma kohapeal eneseisolatsiooni.
10-päevase liikumisvabaduse piirangu ja COVID-19 testimise nõudeid ei kohaldata isikutele, kes on läbi põdenud COVID-19 haiguse ja arsti poolt terveks tunnistamisest ei ole möödunud rohkem kui kuus kuud või on läbinud COVID-19 haiguse vastase vaktsineerimise ja vaktsineerimisest ei ole möödunud rohkem kui kuus kuud, lisainfo Välisministeeriumi lehelt.
Enne Eestisse saabumist on vajalik täita elektrooniliselt piiriületaja deklaratsioon. Seda saab teha kuni kolm päeva enne Eestisse saabumist Terviseameti lehel https://iseteenindus.terviseamet.ee/. Alla 18-aastaste laste või piiratud teovõimega täisealiste isikute andmed tuleb lisada koos nendega reisivate täiskasvanute deklaratsiooni. Piirivalve võib küsida e-mailile saadetud piiriületuse deklaratsiooni kinnituse esitamist.

Info võib aja jooksul muutuda ning riigid saavad kehtestada täiendavaid piiranguid. Erinevate riiklike regulatsioonide, muudatuste ja otsuste eest reisikorraldajad ei vastuta. Avaliku võimu kehtestatud nõuded ei anna reisijale õigust pakettreisilepingu üles ütlemiseks ja reisitasu tagasi saamiseks, hinna alandamiseks ja/või hüvitise nõudmiseks.
Palume tungivalt jälgida ajas muutuvat informatsiooni.
 
Varna

Varna on Bulgaaria suuruselt kolmas linn (500 000 elanikku), mida nimetatakse Bulgaaria sadamate pealinnaks ning Musta mere kuningannaks. Varna on oluline turismi- ja kultuurikeskus. Linna ajalugu ulatub kaugesse minevikku. Linna matmispaigast on välja kaevatud aare, millest leiti maailma vanimad (u 4. aastatuhat eKr) kuldesemed. Väljakaevatud esemed on praegu Varna ajaloomuuseumis. Rooma impeeriumi kolme sajandi pikkust hiilgeaega tõendavad hästisäilinud Rooma termid.
Kaasaegne Varna on populaarne ja atraktiivne Musta mere kuurortlinn. Rohkete muuseumide, baaride, kohvikute, restoranide, ööklubide ja kauplustega Varna pakub nii noorematele kui ka vanematele reisijatele suurepärast võimalust mitte üksnes tuhande aasta vanuse linna ajalooga tutvuda, vaid ka meelt lahutada. Külastamist väärivad nii ajaloo-, etnograafia- ja meremuuseumid kui ka mereaed hiiglasliku akvaariumi ja delfinaariumiga.
5 ülikooliga Varnas on palju noori tudengeid. Iga aastaga tuleb siia aina rohkem ja rohkem noori.
Varnas toimuvad rahvusvaheline bulgaaria filmide festival „Kuldne roos“, animafilmide festival „Kuldne delfiin“, rahvakooride konkurss.

Golden Sands

Golden Sands kuulsaim ja populaarseim puhkusepaik. See kuurortlinn asub Varnast 18 km kaugusel põhjas. Siinne peene kollase liivaga mererand on 3,5 km pikk ja kohati koguni kuni 100 m laiune. Merevesi on selge ja puhas. Golden Sandsi territooriumil on 17 mineraalveebasseini, lisaks mitu tervisekeskust, kus pakutakse erinevaid taastusraviteenuseid. 
Golden Sands on kuurordi laitmatu ökoloogilise puhtuse säilitamise eest pälvinud rahvusvahelise sinise lipu märgi. Siinsed rohelised pargid, kullakarvalise peene liivaga mererannad ning kristallselge meri muudavad Golden Sandsi imetoredaks puhkusepaigaks. Kuurordis on ideaalsed tingimused loodud ka spordisõpradele – siin on jahid, kaatrid, paadid, vesijalgrattad, veesuusad, samuti tennise-, korvpalli- ja käsipalliväljakud, keeglisaalid ning ratsutamisplats. Golden Sandsis on 2003. aasta suvel rajatud veelõbustuspark.
Kuurordi keskmine suvine õhutemperatuur ulatub 27°C-ni. Rahulik ja puhas merevesi püsib soe nii päevasel kui ka õhtusel ajal – keskmine veetemperatuur on 24–25°C.

Sunny Beach

Sunny Beach on Musta mere äärse rannikuala suurim ja elavaim kuurort, mis paistab silma oma madalate hindade poolest. Kuurordis on väga vähe püsielanikkonda. Sunny Beach. Varna lennujaamani on siit 100 km.
 Siinon 6 km pikkune kuldse liivaga rand, puhas vesi, vaikne smaragdikarva meri ja värske õhk.
 Siinsed enam kui 300 restorani ja taverni (mis pakuvad külastajatele ka folklooriprogramme), lisaks kõrtsid, kohvikud, ööklubid, baarid ja varieteed on kõik üksnes turistide päralt, et nood end alati hästi tunneksid ning siinseist kokakunsti meistriteostest osa saaksid. Öömelu kestab ehast koiduni. Kuurordis ootab teid kõikjal euroopalik teenindus ja sõbralik keskkond

Nessebar

~ 120 km kaugusel Varnast asuvat suurt ja võluvat Nessebari linna teati pigem IV sajandist pärit kalurikülana.
See paik on häll tsivilisatsioonile, mida kreeklased nimetasid Traakiaks. Osaliselt tänaseni säilinud kaitsemüür ja linnaväravad on pärit just traakia tsivilisatsiooni ajastust. Seda tsivilisatsiooni katab tihe saladuseloor – traaklastel ei olnud küll kirja, ent nad olid kuulsad oma kõrgeltarenenud kultuuri poolest. Traakiast pärinesid Spartacus, filosoof ja matemaatik Demokrit ja kuulus kreeka laulik Orpheus.
Üha laienev linn oli kunagi kuulus oma 40 kiriku poolest. Nüüdseks on neid järele jäänud üksnes 10. Enamik linna ehitistest on väga madalad – türgi ikke ajal ei tohtinud bulgaarlased ehitada kõrgemaid hooneid kui hobuse seljas istuva ratsaniku kõrgus.
Ehkki Nessebarist on läbi marssinud kõik Bulgaaria vallutajad (kreeklased, roomlased, bütsantslased, türklased), on linnas säilinud hulgaliselt iidseid ehitisi.
See unikaalne muuseumilinn kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse ning on üks kaheksast sellesse loendisse kuuluvast Bulgaaria pärlist.

Balchik

Balchik on üks kauneimaid linnu Bulgaarias. Linn asub mere ääres, Bulgaaria kirdeosas 40 km kaugusel Varnast. Paekaljudele 2500. aasta eest rajatud linn on üks vanemaid kreeklaste kolooniaid Musta mere rannikul. Linna mäekurudes voolavad tänapäevani mineraalveeallikad, mida loetakse Bulgaaria suureks rikkuseks. Mineraalveeallikad, nagu ka Bulgaaria roosid, on riigi sümboliks. Turistidele pakub naudingut ka kümblemine mudavannides.
1,5 km kaugusel kesklinnast asub kena botaanikaaed 600 ainulaadse taimesordiga tervest maailmast. Kõige meeldejäävamad botaanikaaia vaatamisväärsused on rooside- ja kaktusekogud. Aias on rohkesti kiviteid, mida varem katsid vaibad. Aed on rajatud endise Rumeenia kuninganna Maria elukoha lähedale. Kuninganna armastas Balchikut nii väga, et ta soetas sinna maatüki ja asudes sinna elama, andis oma residentsile nime „Vaikne pesa“. Kaliakra neemel asuva Balchiku linnaga seostub arvukalt legende ja müüte. Neem ulatub 2 km kaugusele merre ning koosneb ~ 70 meetri kõrgustest lubjakivikaljudest. Keskaegse kindluse varemed on siiani säilinud ja seal asub nüüd arheoloogiamuuseum ning restoran

Obzor

Obzor jääb Varnast 60 km kaugusele lõunakaarde. Linna rajasid Antiik-Kreeka meremehed. Muistsetel aegadel tunti Obzori Heliopolise (Päikeselinna) nime all. Hiljem sai Heliopolisest kuulus roomlaste kindluslinn. Tänapäeval on Obzor populaarne Musta mere kuurort, kus on 1 km pikkune avar ja kena liivarand. Selles õdusas kuurordis on elav ja kirev kesklinn, mis pakub külastajatele rohkete meelelahutusvõimalustega muljeterikkaid puhkusepäevi.
 Suurepärasele asukohale vaatamata ei ole see kuurort isegi tipphooajal ülerahvastatud.

Albena

Kuurort asub imelise musta mere kaldal, ~ 35 km Varnast. Seda peetakse üheks modernseimaks kuurordiks kogu
Bulgaarias. Albenal on “sinise lipu” sertifikaat, mis kinnitab, et rannaala on kenasti hooldatud ning meri puhas.
Albenas on väga hästi arenenud infrastruktuur. Kõige põhjapoolsemas osas paikneb unikaalne liaanide reservaat,
mis hoiab Albenas õhu eriliselt puhta ja värskena. Kuurort sobib ideaalselt perepuhkuseks ning ka spordisõpradele,
rahulikuks puhkuseks ning ööelu nautlejatele. Albenas on Bulgaaria kõige laiemad rannad. 200 - 300 m
laiune rannariba meelitab puhkajaid oma kuldse puhta liivaga. Rannad Albenas ei ole kunagi ülerahvastatud.

Sveti Vlas

Sveti Vlas (tuntud ka kui St. Vlas) on kaunis rannaküla, mis asub Sunny Beach`ist 5 km põhjapool ja Nessebarist 9 km kaugusel. Sellest on viimastel aastatel arendatud kaasaegne rannakuurort koos uute hotellide ja infrastruktuuriga. 
Siinsed looduslikud tingimused – mäed, metsad, meri ja lõunasesse avanevad mäenõlvad – on äärmiselt tervistavad ja täielikuks väljapuhkamiseks sobivad. St. Vlasis on kolm randa kogupikkusega 1,5 km. 
Sveti Vlas on pigem vaikne kuurort, mis sobib hästi lastega peredele või inimestele, kes soovivad kärarikkaid kuurorte vältida.

St Konstantin

St Konstantin asub Varnast 10 km kaugusel. See on Bulgaaria esimene rahvusvaheline rannakuurort, mille rajamist alustati 1948. aastal. Kuurort meelitab puhkajaid oma pehme kliima ja kuldsete liivarandade. St Konstantin on väike omaette asetsev kuurort, mis pakub suurepärast võimalust rahus ja vaikuses puhata. Õhtuti kutsuvad mitmesugused restoranid turiste maitsvaid rahvusroogi mekkima või folklooriprogramme jälgima.

Teeme koostööd erinevate Eesti reisikorraldajatega. Baltic Travel Reisid Oü on Novatours, Tez tours,Coral Travel,  TUI, Ticeta Tour,
Germalo, Alpiexpress lepinguline partner ja kehtivad reisikorraldajate reisitingimused.

NB! Broneeringute eest tasumisel, muutmisel ja tühistamisel kehtivad reisikorraldaja reisitingimused.