GOTLAND-VISBY
Visby erikruiisid! Laevaga Tallinnast Gotlandile.

Ka sellel suvel on Sul võimalus sõita kruiisilaevaga Tallinnast Gotlandi saarele Visbysse.
Silja Europa  teeb Gotlandile viis reisi.
Nii laeval kui ka Visbys jagub huvitavat tegemist tervele perele. Võimalus on osaleda erinevatel eesti keelsetel ekskursioonidel, tutvuda linnaga või teha väike ringsõit Põhja-Ojamaal või Lõuna-Ojamaal.
Lastega perele soovitame külastada ka Pipi Pikksuka teemaparki Kneippyd

Laev väljub Tallinnast kell 20:00 ja saabub Visbysse järgmise päeva hommikul kell 07:30.
Laev väljub Visbyst sama päeva õhtul kell 20:30 ja saabub Tallinnasse järgmise päeva hommikul kell 11:45.

Visby  kruiisid toimuvad 05.07,12.07, 26.07 ja 02.08.2020
NB! 
2-9.08 tähistatakse Visbys keskaja nädalat, mis võimaldab ajas tagasi minna ja käia keskaja turul ning vaadata spetsiaalseid programme. Kõrgendatud huvi tõttu ostetakse see reis väga kiiresti välja!

Kajuti hind, kui kajutis majutub 4 inimest: 
(Võimalik valida ka 2-kohalisi kajuteid)

 • C-klassi aknata kajutis alates 246.- inim.
  Hind kehtib kui kajutis on 4 reisijat
 • B4-klassi kajut alates alates 446.- inim.
 • Hind kehtib kui kajutis on 4 reisijat 
 • A-klassi aknaga kajutis alates 596 €
  Hind kehtib kui kajutis on 4 inimest
 • DELUXE klassi aknaga kajutis alates 870 €
  Hind kehtib kui kajutis on 4 inimest
 • Hinnad olenevalt laeva täituvusest võivad muutuda

Saadaval ka perekajutid, deluxe-kajutid, sviit ja rõduga sviit - küsi pakkumist!

Allahindlus lastele ülalmärgitud hindadest.
C-perekajut:
0-5a laps soodustus 66.-
6-11a laps soodustus 39.-
12-17a laps soodustus 28.-

Hinnas sisaldub:
- 2-öine kruiis Tallinn - Visby - Tallinn valitud kajutis ühele reisijale laevaga
- 2 hommikusööki 
- 1 õhtusöök 
- Õhtusöögi katte aja ja soovitud restorani kohad soovitame kinnitada broneeringut vormistades
-  Bussitransfeeri sadamast Idavärava (Österport) juurde ja tagasi laeva.

Reisi saabumise ja väljumise ajad:
- Laev väljub Tallinnast kell 20.00 ja saabub Visbysse järgmise päeva hommikul kell 07:30.
- Laev väljub Visbyst sama päeva õhtul kell 20:30 ja saabub Tallinnasse järgmise päeva hommikul kell 11.45
- Laevale pääs suletakse pool tundi enne väljumist. Palume aegsasti kohal olla.

Transfeerbussid Visbys
Silja Europa saabub Visbys kruiisikai juurde, mis asub Visby terminalist kaugemal ning seetõttu viivad transfeerbussid reisijad sadamast Idavärava (Österport) juurde ja pärast tagasi. Buss väljub sadamast ja Idavärava juurest tagasi sadamasse iga mõne aja tagant vahemikus kell 09.00–19.30. Busside peatuskohta tähistab suur Tallinki lipp. Bussitransfeer sisaldub kruiisi hinnas. Eraldi broneerida ei ole tarvis

NB! Kellaajad on kohaliku aja järgi.

VISBY ekskursioonid lisatasu eest.

VISBY LINN JALGSI  Eestikeelne ekskursioon kell 10.00 ja 14.30
Ekskursioonil tutvume Visby vaatamisväärsustega jalgsi. Buss viib soovijad enne retke sadamast Almedaleni parki ja hiljem tagasi sadamasse. Ekskursioon algab Almedaleni pargist. Jalutame läbi pargi – vaatame linnamüüri ja 1160. aastast pärit vahitorni Kruttornet. Möödume linna kõige kaunimast tänavast, roosidega ääristatud Fiskargrändist, mis lillede õitsemise ajal on lausa muinasjutuline.
Jõuame botaanikaaeda, kus näeb hõlmikpuud, viigipuud, Jaapani magnooliat, tulbipuud ja teisi taimi, mis tavapäraselt siinses kliimavöötmes ei kasva, kuid millele linnamüüri kaitsev sein ja saart ümbritsev vesi tekitavad soodsad kasvutingimused. Läbime idüllilisi roosidega ääristatud tänavaid, näeme kirikuvaremeid ja külastame võimalusel keskaegset Santa Maria katedraali. Ekskursioon lõpeb Almedaleni pargis, kuhu jõuame ringiga tagasi. Soovijad saavad minna siit omal käel linna või sõita bussiga tagasi sadamasse.
Ekskursioon kestab umbes 2,5 tundi ning algab ja lõpeb sadamas. Soovitame kanda mugavaid jalanõusid, riietuda vastavalt ilmale ja võtta kaasa pudeli joogiveega. Ekskursiooni käigus tuleb kõndida, see ei sobi liikumisraskusega inimesele.
Hind: Täiskasvanu 22 € 3–16-aastane laps 12 € 0–2-aastane laps tasuta.

LOODE-GOTLAND JA LUMMELUNDA KOOBAS  Eesti keelne ekskursioon kell 10.00
Bussiekskursioon viib läbi Ojamaa (Gotlandi saar rootsi keeles) metsade ja põldude. Esimene peatus on Lummelunda koobaste juures, mis on üks Gotlandi populaarsemaid vaatamisväärsusi. Lase end üllatada looduslikul kunstiteosel, mis kätkeb endas maagilisi saale, imelisi stalaktiite ja fossiile. Sõit jätkub väikesesse Krusmynta ürdiaeda, mis asub Brisundi kihelkonnas. Siin saad jalutada ürdiaias ja tutvuda maitsetaimedega, osta pisikesest aiakauplusest kohalikke tooteid, teed ja suveniire.  Pärast rännakut toob sõit mööda rannikut tagasi Visby linna ja sadama juurde.
Ekskursioon kestab umbes 3 tundi ning algab ja lõpeb sadamas. Soovitame kanda mugavaid jalanõusid, riietuda soojalt (jahedas koopas on ca +8 °C) ja võtta kaasa pudeli joogiveega. Ekskursiooni käigus tuleb kõndida, see ei sobi liikumisraskustega inimesele.
Hind: Täiskasvanu 44 € 3–16-aastane laps 30 € 0–2-aastane laps tasuta.
 
PÕHJA-IDA RINGREIS  Eesti keelne ekskursioon kell 09.30 ja 14.30
Alustame reisi sõites mööda kuulsast Visby linnamüürist, mida on säilinud ligikaudu 3,5 kilomeetrit. Teeme peatuse keskaegsel Võllamäel, kust saad nautida suurepärast vaadet merele ja linnale. Edasi külastame Väskinde talupoodi, kus tutvume Gotlandi ökopõllumajanduse arenguloo ja toodanguga. Lambivabrikus näeme saare väikeettevõtte tegemisi. Tingstädes külastame ühte keskaegsetest kirikutest ja kuuleme lugu ammustest kindlustusehitistest vee all. Seejärel sõidame Slitesse, kuhu 1944. aastal maabus tuhandeid eestlasi. Imetleme üht inimtegevuse tagajärjel tekkinud maastikuvormi, mis on huvi pakkunud filmitegijatele. Teel tagasi Visbysse külastame kuulsaid raukareid.
Ringreis kestab umbes 4 tundi ning algab ja lõpeb sadamas. Lisaks bussisõidule teeme nii pikemaid kui ka lühemaid jalutuskäike teele jäävates huvitavamates paikades. Soovitame kanda mugavaid jalanõusid, riietuda vastavalt ilmale ja võtta kaasa pudeli joogiveega.
Hind: Täiskasvanu 39 € 3–16-aastane laps 32 € 0–2-aastane laps tasuta.
 
LÕUNA-KAGU RINGREIS  Eesti keelne ekskursioon kell kell 09.30 ja 14.30
Alustame reisi mööda rannikut lõuna suunas. Sõidame läbi kalurikülast, kus näeme, kuidas kunagisi võrgukuure tänapäeval kasutatakse. Gotlandil on üle 300 paatkalme, millest mõnda saab retke teekonnal näha. Marguse talupoes uudistame tegutsevate käsitööliste toodangut . Tee peal külastame ühte sajast keskaegsest kirikust ja killukest Eesti ajalugu, nimelt mälestusmärki, mis jutustab eestlaste puutepunktidest Gotlandiga. Roma on asula, mis asub Gotlandi keskel ja on alguse saanud tsistertsiaani mungakloostrist, mis rajati seal 1164.
Ringreis kestab ligikaudu 4 tundi ning algab ja lõpeb sadamas. Lisaks bussisõidule teeme nii pikemaid kui ka lühemaid jalutuskäike teele jäävates huvitavamates paikades. Soovitame kanda mugavaid jalanõusid, riietuda vastavalt ilmale ja võtta kaasa pudeli joogiveega.
Hind: Täiskasvanu 39 € 3–16-aastane laps 32 € 0–2-aastane laps tasuta.

PIPI PIKKSUKA TEEMAPARK
Pipi Pikksuka teemapargis Kneippbyn on 50 vahvat atraktsiooni – Segasumma suvila , karussellid, Ameerika mäed, batuudid, vesijalgrattad, põrkeautod, kardi-, minigolfi- ja seiklusrajad, kohvikud ning palju muud põnevat. Kõige krooniks asub teemapargis Astrid Lindgreni raamatust tuttav Segasumma suvila. Siin saad istuda Pipi hobuse selga, teha härra Nilssonile pai, tuuseldada pööningul ja tutvuda Astrid Lindgreni loominguga. Suvel toimuvad Segasumma suvila hoovis teatrietendused. Lõbustuspark on mõeldud pigem algkooliealistele ja noorematele lastele.
Veepargis leiavad tegevust nii suured kui väikesed külastajad. Siin on üle 15 atraktsiooni – soojendatud veega basseinid, üheksa liutoru, kohvikud ning suur pikniku- ja päevitamisala. Veepargis on ka riietusruumid, saun ja hästivarustatud kauplus.
Sadamast viivad teemaparki bussid, mis väljuvad laeva kõrvalt sadamakailt kell 9.45–11.30 ja tulevad Kneippbynist tagasi sadamasse kell 14.00–18.00. Reis kestab ligikaudu 15 minutit.
Bussireisi ja Kneippbyni sissepääsupileti hind: Alates 3-aastasest 43 €, kuni 2-aastasele tasuta Pipimaa käepaela saavad reisijad sadama kail sisenedes Pipimaa transferrbussi ootealale.

VISBY JA LÄHIÜMBRUS  Ingliskeelne ekskursioon kell 10.00
Bussiekskursioon viib mööda hästi säilinud linnamüürist ja suundub edasi piki rannikut, kus saame nautida saare kaunist loodust. Külastame Krusmynta Gårdenit – väikest aromaatset ürdiaeda, kust saad suveniiriks osta kohalikke ürte ja nendest valmistatud teesegusid. Krusmynta aias on ka kohvikrestoran. Tagasiteel Visbysse teeme peatuse paekaldapealsel Võllamäel, kust avaneb kaunis vaade merele ja vanalinnale. Ekskursiooni käigus külastame ka Visby uhket botaanikaaeda ja enne laevale naasmist teeme lühikese peatuse Almedaleni pargis.
Ingliskeelse giidiga ekskursioon kestab ligikaudu 3 tundi ning algab ja lõpeb sadamas. Soovitame kanda mugavaid jalanõusid, riietuda vastavalt ilmale ja võtta kaasa pudeli joogiveega. Ekskursiooni käigus tuleb kõndida, kuid see sobib ka kerge liikumisraskusega inimesele.
Hind: Täiskasvanu 29 € 3–16-aastane laps 21 € 0–2-aastane laps tasuta.
 
FÅRÖ SAAR (KOOS LÕUNASÖÖGIGA)  Ingliskeelne ekskursioon kell 10.00
Ringreis viib Visbyst välja Ojamaa põhjaosas asuvale Fårö saarele. See oli Rootsi kuulsa režissööri Ingmar Bergmani kodusaar, kus on filmitud mitu tema tuntud filmi. raukaritega, mis on looduse poolt Enamik saarest on looduskaitse all – siin on keelatud kive korjata ja loodust kahjustada. Meie külastame Sudersandi, mis on tuntud oma pika ja kuldse liivaranna poolest. Pärast lühikest lõunapausi kohalikus restoranis külastame saare kirikut, mis on pärit 12. Sajandist.
Ingliskeelse giidiga ekskursioon kestab umbes 6 tundi ning algab ja lõpeb sadamas. Soovitame kanda mugavaid jalanõusid, riietuda vastavalt ilmale ja võtta kaasa pudeli joogiveega.
Hind: Täiskasvanu 58 € 3–16-aastane laps 40 € 0–2-aastane laps tasuta.
 
TEADMISEKS EKSKURSIOONI TELLIJALE
NB! Ekskursioonide kohtade arv on piiratud. Kui eelmüügist vabaneb kohti ekskursioonidele, siis sellest informeeritakse reisijaid laeval. - Ekskursioonide müük suletakse 7 päeva enne väljumist kell 23.59 - Ekskursioonid on broneeritavad kõikides meie müügikanalites ja müüdavate ekskursioonide valik on turupõhine. - Etteostetud pileti voucher tuleb võtta ekskursioonile kaasa ja bussis giidile esitada. - Ekskursioonile minejaid kogunevad bussidele mõeldud parklas bussidele oma ekskursiooni bussi juures. Palume õigeaegselt kohal olla, bussid ootavad täpse ajani ning ekskursioon algab parklast. Pealelõunased ekskursioonid algavad samuti sadamast ja linnast saab sadamasse tagasi transfeerbussiga. - Meie reisijate käsutuses on kuni 48-kohalised ekskursioonibussid - Kuna giide on piiratud koguses siis grupid eraldi giidi ja bussi tellida ei saa
 

Ekskursioonide piletite müük lõpetatakse 7 päeva enne laeva väljumist. Juhul kui on kohti üle, saab ekskursiooni pileti osta laevalt.
Broneerimistingimused:

 • Reisi eest tuleb tasuda 14 päeva jooksul peale broneeringu tegemist, kui reisini on rohkem kui 28 päeva. Kui reisini on vähem kui 28 päeva, tuleb reisi eest tasuda koheselt.
 • Reisi saab kuludeta annulleerida kuni 28 päeva enne reisi algust. Reisi annulleerimisel 14-27 päeva enne reisi peetakse kinni 50%. Reisi annulleerimisel 0-13 päeva enne reisi raha ei tagastata.
 • Kohtade arv piiratud ja lõplik saadavus ja hind selgub broneerimise hetkel.

Täpne info kohtade saadavuse kohta mb. 565 644 28 või info@baltictravel.ee