Küpros


Ajalugu ja kuldsed rannad!

Võimalik on valida nädalast (7p) või kahenädalast (14p) reisipaketti.

 

Otselennud 01.05 - 29.05 ja 11.09 -23.10.2018

Otselennud Tallinnast Küprosele toimuvad lennukompaniiga Smartlynx.
.
Kuurortid: Limassol, Ayia Napa, Larnaca, Protaras
Kohapeal eestikeelne reisiesindaja ning võimalik osaleda eestikeelsetel ekskursioonidel.

 

Sooduspakkumise hinnanäide ühele inimesele kahekohalises toas nädalasel reisil.
Erinevatel väljumistel on hotelli hinnad erinevad.

Hinnad alates:

Carina Apartments 2* (Ayia Napa) söögita, hind al. 385.-
Anthea Hotel Apartment 2* (Ayia Napa) söögita, hind al. 409.-
Crown Resorts Henipa 3+* (Larnaca) hommikusöögiga, hind al. 439.-
Flamingo Beach Hotel 3* (Larnaca) hommikusöökidega, hind al. 509.-
Piere Anne Beach 3* (Ayia Napa) h. - ja õhtusöökidega, hind al. 559.-
Callisto Holiday Village 4* (Ayia Napa) h.- ja õhtusöökidega, hind al. 575.-
Panthea Holiday Village 3* (Ayia Napa) kõik hinnas, hind al. 635.-
Golden Bay Beach 5* (Larnaca) hommikusöögiga , hind al. 669.-
St.Raphael  5*- (Limassol) kõik hinnas, hind al. 825.-
 

 

Valikus palju erinevaid 2*, 3* 4* 5* hotelle


Küsi täpsemat infot ja pakkumist siit info@baltictravel.ee, tel.

Antud pakkumised on reisikorraldajate Aurinko, Teztour, Kidy Tours, Mouzenidis Travel, Novatours ja Travel Dreams reisidega. Baltic Travel Reisid Oü on reisikorraldajate lepinguline partner.
NB! Broneeringute eest tasumisel, muutmisel ja tühistamisel kehtivad reisikorraldaja reisitingimused.

Küsi pakkumist siit

* Nõutud väljad

Hinnad sisaldavad:
- edasi-tagasi lennupileteid algusega Tallinnast või Riiast
- lennujaama transfeerid sihtkohas
- majutust valitud hotellis vastavalt paketile

- reisiesindaja teenuseid

 

Lisatasu eest:
- reisikindlustus (soovitavalt reisitõrkega)
- kohapealsed ekskursioonid

Suuremad linnad Küprosel:

Limassol ( Lemesos ) - 145 000 elanikku
Larnaka - 48 900 elanikku
Paphos - 31 700 elanikku

Nicosia on Küprose pealinn keskajast alates. Piirkond, mida tunti ka Podromose nime all, oli asustatud juba ligi 5000 aastat tagasi. Alates 1974.a on linn nn rohelise joonega pooleks jagatud, seda peavad oma pealinnaks nii Küprose Vabariik kui ka rahvusvaheliselt tunnustamata Põhja-Küprose Türgi Vabariik. Nicosias asuvad vabariigi valitsus ja diplomaatilised esindused, ülikool. Kitsaste tänavatega ajalooline vanalinn pakub põnevaid avastusi: siin on huvitavaid muuseume, kirikuid ja rohkelt erinevaid kunstigaleriisid ning suveniirikauplusi.

Limassol on suuruselt teine linn Küprosel,kunagi tuntud ka Nemesose nime all. Esimesed märgid asustuse kohta selles piirkonnas pärinevad 14.saj e.Kr.
Limassol on samanimelise ringkonna halduskeskus, siin asub Vahemere suurim transiidisadam, linnast on aastate jooksul saanud ka populaarne turismikuurort.
Limassol jaguneb kaheks osaks: stiilsete kohvikute, restoranide, baaride ja kauplustega vanalinnaks (Palia Yitonia), mis paikneb endises türgi linnajaos, ümber vana kalasadama ning kuurordikeskuseks. Vanalinn on populaarne piirkond nii turistide kui ka kohalike hulgas - söögi- ja joogikohti on igale maitsele, samas toimub ka vilgas kaubandustegevus.

Paphos
Tänapäeval meelitavad inimesi Paphosele kristallselge veega lahesopid, meeldiv atmosfäär ja mitmekesised puhkamisvõimalused. Linn jaguneb kaheks osaks: nn Kato Paphos (Lower Paphos) ehk linna mereäärne osa, kus asuvad linna tähtsaimad ajaloolised vaatmisväärsused ja jahisadamaga kuurordikeskus ning Ktima (Upper Paphos) ehk Paphose tegelik linnaeskus. Ktima linnaosa on massiturismist suhteliselt puutumatuks jäänud, seega saab siin nautida kohalikku elu-olu, suurepäraseid restorane ning kaunist koloniaalarhitektuuri. 
Paphos on arheoloogiliselt Küprose kõige olulisem piirkond. Kogu linn kuulub Unesco maailmapärandi nimekirja ning üks siinseid huviobjekte on kindlasti hästisäilinud ankiiksete mosaiikidega Dionysose maja. Linnas on bütsantsi-, arheoloogia-ja etnograafiamuuseum. Paphose sadamast u 2,5 km lääne poole jäävad nn kuningate kaljuhauad. Antiik- Kreeka ühe tähtsaima pühapaiga - Aphrodite templi varemed paiknevad Paphosest vaid u 16 km idas. 
Sobib  hästi lastega peredele

Agia Napa
Veel mõned aastakümned tagasi oli tegemist rahuliku väikese kalurikülaga, millest tasapisi on kujunenud  vilkaima ööeluga turismikuurort Küprosel. Agia Napat võrreldakse lausa kuulsate pidutsemispaikade Ibiza ja Mykonosega. Agia Napat külastavad kõrghooajal euroopa kuulsad DJ-d, rannapeod ja kõikvõimalikud muud sellelaadsed üritused on tuntud ka väljaspool Küprose piire…
Siinne turisminduse areng sai alguse 1974. aastal saare poolitamisega Kreeka ja Türgi vahel, mille tulemusena  jäid kreeklased ilma ka kaunitest Famagusta randadest.  Seega rajasid kreeklased uue turismikeskuse Famagusta naabrusesse.
Linnakese keskuseks on Square e linnaväljak, mille ümber on lugematu arv baare, diskoteeke, söögi-ja joogikohti.
Agia Napa ümbruses asuvad ka Küpros'e kauneimad rannad, milledest eranditult kõik on ära märgitud randade puhtusest kõneleva sinise lipuga. Populaarseimad neist on Nissi, Limanaki, Lanta Bay, võimalik  tegeleda ka veespordiga ja sukeldumisega.
Neile, kes otsivad pisut rahulikumat keskkonda, sobivad Agia Napast mõne km kaugusele jäävad Paralimni jaProtaras.
Kindlasti tasuks ära käia ka Cape Greco´l – tegemist on Küprose ühe kauneima piirkonnaga, kust avaneb imeline vaade merele.
Larnaka
Larnaka asub saare lõunarannikul ja on Küprose tähtsuselt teine kaubasadam ning suuruselt neljas linn. Linnakeskuses leiadub sümpaatseid söögikohti, kohvikuid ja poekesi.
Linna tunti juba 14.saj e.Kr, sel ajal Kitioni nime all. Tänapäeval on tegemist populaarse turismilkeskuse ja transpordisõlmega - Larnakast lõunas asub Küprose suurim rahvusvaheline lennujaam.
Larnaca bay'ks kutsutav turismikuurort paikneb mere ääres, Larnaca linnast u 6 km kaugusel.

Tuntuimad vaatamisväärsused

Antiik-Kitioni varemed – Kreekast saabunud ahhaialased rajasid 13 saj e.Kr siia 5 templit ja linnamüürid 
Soolajärv – asub lennujaama läheduses, suviti kuiv, talveperioodil täitub veega ja seal talvituvad flamingod. Kunagi kaevandati järvest ka soola, tänapäeval enam mitte.
Hala Sultan Tekke – mošee asub u 5 km kaugusel Larnaka lennujaamast, Soolajärve kaldal. Siin on Umm Harami – prohvet Muhamedi kasuema haud. Avatud ainult tähtsamate islami pühade puhul.
Larnaka linna tähtsaim kirik on Agios Lazaros ( Püha Laatsaruse kirik ), mis on rajatud Püha Laatsaruse haua kohale. Linna keskusesse on koondunud ka kaubandus, leiab sümpaatseid söögikohti ja kohvikuid.

Info Küpros'e viisa kohta

Eesti passi omanikud ning punase vene passi ja halli välismaalase passi omanikud, kellele on kehtiv elamis- ja tööluba Eestis, võivad Küprosel viibida viisavabalt 90 päeva.

Antud pakkumised on reisikorraldajate Aurinko, Teztour, Kidy Tours, Mouzenidis Travel, Novatours ja Travel Dreams reisidega. Baltic Travel Reisid Oü on reisikorraldajate lepinguline partner.
NB! Broneeringute eest tasumisel, muutmisel ja tühistamisel kehtivad reisikorraldaja reisitingimused.