Bulgaaria
Otselennud Tallinnast:

Varna (Golden Sands) perioodil: 17.05 – 06.09.2020
Burgas (Sunny Beach)  perioodil: 26.05 – 11.09.2020

Lennud toimuvad lennukompaniiga Smartlynx

Otselennud Riiast:
Reisid lennukompaniiga AirBaltic, Boeing 737-300 algusega Riiast.
Otselend Riia – Burgas toimuvad
 kord nädalas  ajavahemikus 19.05.- 22.09

Lend kestab umbes 2 tundi ja 45 minutit. Toitlustus pardal lisatasu eest pardamenüü alusel. Lubatud pagasimäär on 15 äraantavat pagasit, mille mõõtmed ei ületa 115/70/40 cm, ja 5 kg käsipagasit, mille mõõtmed ei ületa 56/45/25 cm.

 

Sooduspakkumise hinnanäide ühele inimesele kahekohalises toas nädalasel reisil.
Kõik hinnad olenevad konkreetsest väljumisest ja on kuupäeviti erinevad.

Hind alates:


PERLA 3* BB – 269 eur
BONITA 3* BB – 275 eur
YALTA 3* BB – 285 eur
GOLDEN LINE APARTHOTEL 4* SC – 280 eur
HOLIDAY PARK 4* BB – 297 eur
LJULJAK 3* HB – 300 eur
KOTOVA 4* BB -308 eur
PARTY HOTEL GOLDEN SANDS 3 * AI – 310 eur
EDELWEISS 4* HB – 337 eur
ESTREYA PALACE 4* HB – 339 eur
ROUSSALKA 2* BB – 340 eur
ADMIRAL 5* BB – 367 eur
PRIMASOL SUNRISE 4* AI – 370 eur
EXELSIOR 4* AI – 380 eur

ZLATEN ROG 3* AL light – 389 eur
GRAND HOTEL VARNA 5* AI – 458 eur
MOONLIGHT 5* AI – 503 eur
ROYAL PALACE HELENA PARK 5* UAI – 608 eur
MAK 4*  HB – 413 eur
HOLIDAY PARK 4* HB – 438 eur
ESTREYA PALACE 4* HB – 441 eur
CENTRAL GOLDEN SANDS 4* HB – 448 eur
ESTREYA PALACE 4* AI – 490 eur
JOYA PARK COMPLEX 4 *AI – 511 eur
ATLAS GOLDEN SANDS 4* AI – 525 eur
PALACE HOTEL SUNNY DAY 5* BB – 538 eur
MELIA GRAND HERMITAGE 5* AL – 545 eur
EXELSIOR 4* AI – 553 eur
 
► Toitlustus:
RO/SC - ainult hotellimajutus (söökideta)
BB - hommikusöök
HB - hommiku ja õhtusöök
AI – kõik hinnas
 
Valikus palju erinevaid 2*, 3* 4* 5* hotelle

 

Hinnad sisaldavad:

- edasi-tagasi lennupileteid algusega Tallinnast
- lennujaama transfeerid sihtkohas
- majutust valitud hotellis vastavalt paketile

- reisiesindaja teenuseid

 

Lisatasu eest:
- reisikindlustus (soovitavalt reisitõrkega)
- kohapealsed ekskursioonid


Küsi täpsemat infot ja pakkumist info@baltictravel.ee, tel. 565 644 28

Varna

Varna on Bulgaaria suuruselt kolmas linn (500 000 elanikku), mida nimetatakse Bulgaaria sadamate pealinnaks ning Musta mere kuningannaks. Varna on oluline turismi- ja kultuurikeskus. Linna ajalugu ulatub kaugesse minevikku. Linna matmispaigast on välja kaevatud aare, millest leiti maailma vanimad (u 4. aastatuhat eKr) kuldesemed. Väljakaevatud esemed on praegu Varna ajaloomuuseumis. Rooma impeeriumi kolme sajandi pikkust hiilgeaega tõendavad hästisäilinud Rooma termid.
Kaasaegne Varna on populaarne ja atraktiivne Musta mere kuurortlinn. Rohkete muuseumide, baaride, kohvikute, restoranide, ööklubide ja kauplustega Varna pakub nii noorematele kui ka vanematele reisijatele suurepärast võimalust mitte üksnes tuhande aasta vanuse linna ajalooga tutvuda, vaid ka meelt lahutada. Külastamist väärivad nii ajaloo-, etnograafia- ja meremuuseumid kui ka mereaed hiiglasliku akvaariumi ja delfinaariumiga.
5 ülikooliga Varnas on palju noori tudengeid. Iga aastaga tuleb siia aina rohkem ja rohkem noori.
Varnas toimuvad rahvusvaheline bulgaaria filmide festival „Kuldne roos“, animafilmide festival „Kuldne delfiin“, rahvakooride konkurss.

Golden Sands

Golden Sands kuulsaim ja populaarseim puhkusepaik. See kuurortlinn asub Varnast 18 km kaugusel põhjas. Siinne peene kollase liivaga mererand on 3,5 km pikk ja kohati koguni kuni 100 m laiune. Merevesi on selge ja puhas. Golden Sandsi territooriumil on 17 mineraalveebasseini, lisaks mitu tervisekeskust, kus pakutakse erinevaid taastusraviteenuseid. 
Golden Sands on kuurordi laitmatu ökoloogilise puhtuse säilitamise eest pälvinud rahvusvahelise sinise lipu märgi. Siinsed rohelised pargid, kullakarvalise peene liivaga mererannad ning kristallselge meri muudavad Golden Sandsi imetoredaks puhkusepaigaks. Kuurordis on ideaalsed tingimused loodud ka spordisõpradele – siin on jahid, kaatrid, paadid, vesijalgrattad, veesuusad, samuti tennise-, korvpalli- ja käsipalliväljakud, keeglisaalid ning ratsutamisplats. Golden Sandsis on 2003. aasta suvel rajatud veelõbustuspark.
Kuurordi keskmine suvine õhutemperatuur ulatub 27°C-ni. Rahulik ja puhas merevesi püsib soe nii päevasel kui ka õhtusel ajal – keskmine veetemperatuur on 24–25°C.

Sunny Beach

Sunny Beach on Musta mere äärse rannikuala suurim ja elavaim kuurort, mis paistab silma oma madalate hindade poolest. Kuurordis on väga vähe püsielanikkonda. Sunny Beach. Varna lennujaamani on siit 100 km.
 Siinon 6 km pikkune kuldse liivaga rand, puhas vesi, vaikne smaragdikarva meri ja värske õhk.
 Siinsed enam kui 300 restorani ja taverni (mis pakuvad külastajatele ka folklooriprogramme), lisaks kõrtsid, kohvikud, ööklubid, baarid ja varieteed on kõik üksnes turistide päralt, et nood end alati hästi tunneksid ning siinseist kokakunsti meistriteostest osa saaksid. Öömelu kestab ehast koiduni. Kuurordis ootab teid kõikjal euroopalik teenindus ja sõbralik keskkond

Nessebar

~ 120 km kaugusel Varnast asuvat suurt ja võluvat Nessebari linna teati pigem IV sajandist pärit kalurikülana.
See paik on häll tsivilisatsioonile, mida kreeklased nimetasid Traakiaks. Osaliselt tänaseni säilinud kaitsemüür ja linnaväravad on pärit just traakia tsivilisatsiooni ajastust. Seda tsivilisatsiooni katab tihe saladuseloor – traaklastel ei olnud küll kirja, ent nad olid kuulsad oma kõrgeltarenenud kultuuri poolest. Traakiast pärinesid Spartacus, filosoof ja matemaatik Demokrit ja kuulus kreeka laulik Orpheus.
Üha laienev linn oli kunagi kuulus oma 40 kiriku poolest. Nüüdseks on neid järele jäänud üksnes 10. Enamik linna ehitistest on väga madalad – türgi ikke ajal ei tohtinud bulgaarlased ehitada kõrgemaid hooneid kui hobuse seljas istuva ratsaniku kõrgus.
Ehkki Nessebarist on läbi marssinud kõik Bulgaaria vallutajad (kreeklased, roomlased, bütsantslased, türklased), on linnas säilinud hulgaliselt iidseid ehitisi.
See unikaalne muuseumilinn kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse ning on üks kaheksast sellesse loendisse kuuluvast Bulgaaria pärlist.

Balchik

Balchik on üks kauneimaid linnu Bulgaarias. Linn asub mere ääres, Bulgaaria kirdeosas 40 km kaugusel Varnast. Paekaljudele 2500. aasta eest rajatud linn on üks vanemaid kreeklaste kolooniaid Musta mere rannikul. Linna mäekurudes voolavad tänapäevani mineraalveeallikad, mida loetakse Bulgaaria suureks rikkuseks. Mineraalveeallikad, nagu ka Bulgaaria roosid, on riigi sümboliks. Turistidele pakub naudingut ka kümblemine mudavannides.
1,5 km kaugusel kesklinnast asub kena botaanikaaed 600 ainulaadse taimesordiga tervest maailmast. Kõige meeldejäävamad botaanikaaia vaatamisväärsused on rooside- ja kaktusekogud. Aias on rohkesti kiviteid, mida varem katsid vaibad. Aed on rajatud endise Rumeenia kuninganna Maria elukoha lähedale. Kuninganna armastas Balchikut nii väga, et ta soetas sinna maatüki ja asudes sinna elama, andis oma residentsile nime „Vaikne pesa“. Kaliakra neemel asuva Balchiku linnaga seostub arvukalt legende ja müüte. Neem ulatub 2 km kaugusele merre ning koosneb ~ 70 meetri kõrgustest lubjakivikaljudest. Keskaegse kindluse varemed on siiani säilinud ja seal asub nüüd arheoloogiamuuseum ning restoran

Obzor

Obzor jääb Varnast 60 km kaugusele lõunakaarde. Linna rajasid Antiik-Kreeka meremehed. Muistsetel aegadel tunti Obzori Heliopolise (Päikeselinna) nime all. Hiljem sai Heliopolisest kuulus roomlaste kindluslinn. Tänapäeval on Obzor populaarne Musta mere kuurort, kus on 1 km pikkune avar ja kena liivarand. Selles õdusas kuurordis on elav ja kirev kesklinn, mis pakub külastajatele rohkete meelelahutusvõimalustega muljeterikkaid puhkusepäevi.
 Suurepärasele asukohale vaatamata ei ole see kuurort isegi tipphooajal ülerahvastatud.

Albena

Kuurort asub imelise musta mere kaldal, ~ 35 km Varnast. Seda peetakse üheks modernseimaks kuurordiks kogu
Bulgaarias. Albenal on “sinise lipu” sertifikaat, mis kinnitab, et rannaala on kenasti hooldatud ning meri puhas.
Albenas on väga hästi arenenud infrastruktuur. Kõige põhjapoolsemas osas paikneb unikaalne liaanide reservaat,
mis hoiab Albenas õhu eriliselt puhta ja värskena. Kuurort sobib ideaalselt perepuhkuseks ning ka spordisõpradele,
rahulikuks puhkuseks ning ööelu nautlejatele. Albenas on Bulgaaria kõige laiemad rannad. 200 - 300 m
laiune rannariba meelitab puhkajaid oma kuldse puhta liivaga. Rannad Albenas ei ole kunagi ülerahvastatud.

Sveti Vlas

Sveti Vlas (tuntud ka kui St. Vlas) on kaunis rannaküla, mis asub Sunny Beach`ist 5 km põhjapool ja Nessebarist 9 km kaugusel. Sellest on viimastel aastatel arendatud kaasaegne rannakuurort koos uute hotellide ja infrastruktuuriga. 
Siinsed looduslikud tingimused – mäed, metsad, meri ja lõunasesse avanevad mäenõlvad – on äärmiselt tervistavad ja täielikuks väljapuhkamiseks sobivad. St. Vlasis on kolm randa kogupikkusega 1,5 km. 
Sveti Vlas on pigem vaikne kuurort, mis sobib hästi lastega peredele või inimestele, kes soovivad kärarikkaid kuurorte vältida.

St Konstantin

St Konstantin asub Varnast 10 km kaugusel. See on Bulgaaria esimene rahvusvaheline rannakuurort, mille rajamist alustati 1948. aastal. Kuurort meelitab puhkajaid oma pehme kliima ja kuldsete liivarandade. St Konstantin on väike omaette asetsev kuurort, mis pakub suurepärast võimalust rahus ja vaikuses puhata. Õhtuti kutsuvad mitmesugused restoranid turiste maitsvaid rahvusroogi mekkima või folklooriprogramme jälgima.

Antud pakkumised on reisikorraldajate Aurinko, Teztour, Kidy Tours, Mouzenidis Travel, Novatours ja Travel Dreams reisidega. Baltic Travel Reisid Oü on reisikorraldajate lepinguline partner.

NB! Broneeringute eest tasumisel, muutmisel ja tühistamisel kehtivad reisikorraldaja reisitingimused.