Nädalalõpp HispaaniasLihavõttepuhkus Santiago de Compostelas!
Otsereis Tallinnast toimub 28.03 - 02.04.2018


Lennuaeg u 4 t ja 10 min
Lennufirma Smartlynx

Loode Hispaanias paiknev Santiago de Compostela on legendaarse keskaegse palverännakutee lõpp-punkt. Paiga ainulaadsust kinnitab ka selle kandmine UNESCO maailmapärandite nimekirja. Palveännak on nagu elu, mis on täis ootamatusi, uusi tutvusi, rõõmsaid taaskohtumisi, enda proovilepanekut. See reis saab olema täis kuhjaga emotsioone. Lisaks füüsilise rännakule saab siin aja maha võtta ja teha mõtterännaku oma sügavamatesse hingesoppidesse.

LIHAVÕTTED SANTIAGO DE COMPOSTELAS
Lihavõtteid tähistatakse Hispaanias suurejooneliselt. Siis on linn täis tavapärasest veelgi enam melu ja sagimist - linnatänavad on täitunud rahvahulkadega, ringi liigub üsna huvitavalt riietatud isikuid, linnas valitseb pidulik õhkkond. Lihavõttenädal (Santa Semana) on Hispaanias sajandite pikkuste traditsioonidega püha, mille käigus mälestatakse Kristuse kannatusi. Nii Santiago de Compostelas kui mujal Hispaanias toimuvad kirikutes pidulikud jumalateenistused. Lihavõttenädala kulminatsiooniks on püha pühapäev (Holy Sunday). 

Traditsioon pärineb 16. saj kui lihavõtetele eelnenud nädalal peeti protsessioone e pidulikke rongkäike. Traditsioone järgides tulevad ka tänapäeval usuga seotud isikud  tänavatele. Rüütatud ja kogu silmnägu katvate maskidega tegelased liiguvad küünalde ja puuristidega mööda linnatänavaid ja viivad läbi patukahetsustseremooniaid. Lisaks on traditsiooniliseks rüü lahutamatuks osaks suur kapuuts, mis pidi patukahetseja isiku tuvastamise võimatuks tegema. Sageli olid patukahetsejaid paljasjalgsed ja kettidega aheldatud.
See on suurepärane ja autentne vaatemäng ka linna külalistele.

Valik hotelle:
Santiago Apostol 3* (keskus 3 km) hommikusöögiga al. 449.-
Rosa Rosae 3* (keskus 500m) hommikusöögiga. 539.-
Nest Style Santiago 3* (keskuses hommikusöögiga al. 559.-
Hesperia Peregrino 4* (keskus 1 km) hommikusöögiga  al. 579.-
San Carlos Delicatessen 3* (keskuses) hommikusöögiga al. 579.-
Compostela 4* (keskuses) hommikusöögiga al. 599.-
Tryp Santiago 4* (keskus 1 km) hommikusöökidega al. 679.-
San Francisco Hotel Monumento 4* (keskuses) hommikusöögiga al. 699.-

Ekskursioonid vabal valikul lisatasu eest:

Fisterra poolsaar ja Costa da Morte
Suundume Galicia edelaosasse ning külastame Fisterra poolsaart ning kuulsat Costa da Morte e surmarannikut. Surmarannikuks hüütakse seda sajandite jooksul tormides ja tuultes kaduma läinud või kaljude vastu purunenud laevade tõttu. Mälestamaks hukkunuid, on rannikule püsitatud hiiglaslik kivirist. Ranniku äärde jäävad väikesed kalurikülad, kus jagub küllaga autentsust. Siin toimetavad kohalikud kalurid, kes kogu Galicia piirkonna restorane värskete mereandidega varustavad.
Ekskursioon toimub 30. märts 2018
Kestvus - terve päev
Hind: Täiskasvanu: 65 €, Laps 2-12 a: 55 €
Hind sisladab lõunasööki

La Coruña
Sõidame põhja poole Coruña piirkonda ning tutvume Coruña linnaga, mis on Põhja-Hispaania tähtsamaid sadamalinnu ning kalanduse keskus. Sadama ning linna rajasid 2.saj eKr roomlased. Linn asus tollal saarel, mis oli mandriga ühendatud vaid kitsa maaribaga. Merelained ja hoovused on aga siia aja jooksul palju liiva kokku kandnud. Nüüdseks on tegemist poolsaarega, mille ühel kaldal on maaliline sadam ning teisel kaunid liivarannad ja linn on laienenud ka mandrile. Linna üks tähtsamaid vaatamisväärsusi on maailma vanim tuletorn - u 100 pKr rajatud Heraklese torn, mis töötab tänapäevalgi.

Ekskursioon toimub 01.aprill 2018
Kestvus - terve päev
Hind: Täiskasvanu: 65 €, Laps 2-12 a: 55 €
Hind sisladab lõunasööki

Rias Baixas
Suundume Rias Baixas piirkonda, mis on kuulus nii mereandide kui veinide poolest. Külastame O Grove linnakest, nn mereandide pealinna. Hea ilma korral teeme katamaraaniga väikse meresõidu ning näeme platvorme, millel kasvatatakse austreid, rannakarpe ning kammkarpe. Saame rannakarpe ka maitsta ning degusteerida kohalikku valget veini. O Grove poolsaart ühendab La Toya saarega sild, kuhu suundume lõunasööki nautima. Seejärel Pontevedra linna, mille ehteks on hästi säilinud keskaegne vanalinn ning palverändurite katedraal Praza de Peregrina väljakul.

Ekskursioon toimub 31. märts 2018
Kestvus - terve päev
Hind: Täiskasvanu: 78 €, Laps 2-12 a: 68 €
Hind sisladab lõunasööki

Santiago de Compostela linnaekskursioon
Tutvume Santiago de Compostela vaatamisväärsustega, jalutame vanalinna kitsastel munakivisillutisega tänavatel. Peaväljak Praza do Obradorio on linna saabuvate palverändurite kogunemiskohaks. Väljakut ehib maailmakuulus majesteetlik Santiago de Compostela katedraal, kuhu on maetud Püha Jaakobi säilmed. Näeme 18-saj pärit Raxoi paleed, kus tänapäeval asub linnavalitsus, Hostal de los Rois Catolicus, kus kunagi peatusid aadlikest palverändurid ja palju muud põnevat.

Ekskursioon toimub 29. märts 2018
Kestvus - pool päev
Hind: Täiskasvanu: 35 €, Laps 2-12 a: 25 €

PALVERÄNNAK
9. sajandil Apostel Püha Jaakobi arvatava haua taasleidmine tegi Santiago de Compostelast Euroopa ristirahva tähtsaima palverännakupaiga Euroopas (Jeruusalemma ja Rooma järel). Legendi järgi tõid jüngrid Kristuse apostli Jaakobus surnukeha Jeruusalemmast just Galiciasse ning siit, Santiago de Compostelast, taasavastas juhuslik karjus sajanditeks unustuse hõlma vajunud säilmed 813.aastal. Apostel Jaakobuse auks ehitati matmispaigale pühamu. Juba keskajal saabusid siia palverändurid kogu Euroopast, kes kombekohaselt kandsid mantlit, pikka saua ja pühaku sümbolite, kammkarpidega kaunistatud keerdus viltkübarat. Erinevaid teid, mida tähistavad nende äärde ehitatud katedraalid ja kirikud, kasutavad inimesed tänaseni. Nii oli pandud alus Santiago de Compostela linna tekkeks. Hiljem kerkis pühamu kohale juba uhke Santiago de Compostela katedraal.

20. sajandi alguses oli Santiagosse saabuvaid palverändureid päris väheks jäänud, aga uus elu puhuti sellele traditsioonile sisse 80ndatel aastatel ning aasta aastalt on see teekond üha populaarsemaks muutunud. Tänapäeval minnakse sellele rännakule mitmetel erinevatel motiividel - nii usulistel, kui ka lihtsalt aja maha võtmiseks, endasse pilgu heitmiseks ning endaga rahu sõlmimiseks. 

Camino de Santiago tähendab "Santiago teed". Hispaanias on mitmeid Jaakobiteid, kõige populaarsem on kindlasti Camino Francés ehk Prantsuse Jaakobitee, mis kulgeb Põhja-Hispaaniast läbi Navarra, La Rioja, Castilla y Leoni ja Galicia piirkonna. 1980ndatel  algatas kohaliku küla O Cebreiro preester Elías Valiña Sampedro Camino Francése kohati juba läbipääsmatusse võssa kasvanud radade puhastamise ja korrastamise aktsiooni ja tegi algust Camino Francési märgistamisega. 

Soovijatel on võimalik palverännaku kohta saada ka nö tunnistus. Jalgsi palverännaku läbinutele on tingimuseks, et vähemalt viimased 100 km oleksid kindlasti jala läbitud ja ratturitele on nõue, et viimased 200 km peab olema läbitud rattal. Tänapäeval saab tunnistuse paarsada tuhat palverändurit aastas. Ka Eestis on oma Jaakobitee, mis saab alguse Tallinnast, viib läbi Pärnu-Jaagupi Riiga ja sealt läbi Euroopa juba Santiago de Compostelasse.