Jamaica - uus!JAMAICA, Montego Bay - Ocho Rios – NegrilReis toimub: 29.11-10.12.2017
 
Soodushind 2679 € reisijale majutudes kahekohalises toas. Tavahind 2879 eurot.

Saare troopiline väheste sademetega kliima on rannapuhkuseks ideaalne. Täiuslikud on ka lumivalge liiva ja türkiissinise veega rannad. 
Jamaikalased on tuntud vaba ja looduslähedase ellusuhtumise poolest ning pisiasjade pärast keegi ülemäära ei muretse.
Jamaica puhkuse- ja kultuurireisi käigus tutvume saare kolme kuurortlinna - Montego Bay, Ocho Riose ja Negrili ning nende ümbruses paiknevate põnevate vaatamisväärsustega. Majutust pakume heatasemelistes kõik hinnas Riu keti hotellides!

Montego Bay – 3 ööd

Jamaica täiuslik puhkuseoaas
Montego Bay on Jamaica suuruselt teine linn ning ükspeamisi turismikuurorte, kus esimene hotell kerkis juba 1924.a. Linnas on rahvusvaheline lennuväli ning modernne kruiisilaevade sadam.
Montego Bay pakub nii valge liivaga kauneid randu, kirevaid korallriffe ning erinevaid aktiivse puhkuse võimalusi.
Kultuuri- ja ajaloohuviliste rõõmuks on koloniaalajastu suhkrurooistanduste õitseaegadest säilinud hulgaliselt mõisahooneid, millest osadest on saanud muuseumid, teistest hotellid. Aurinko reisipaketi hinnas sisaldub külaskäik 18. sajandi mõisakompleksi - Rose Halli, mis on tuntud kurikuulsa arvukalt orjasid ning oma kolm abikaasat mõrvanud mõisaproua Annie Palmeri poolest.

Sihtkoha eelised: Ajalugu, kultuur, aktiivne puhkus.Kaunis liivarand ja vähe sademeid. Aktiivne ööelu.

Ocho Rios – 4 ööd

Kaheksa jõe kuurort
Ocho Rios (tõlkes kaheksa jõge) saare põhjarannikul on Jamaica peamine kruiisisadam. Kuurortlinna ümbritsevad troopilised aiad ja kosed, mäekülgedel ajaloolised istandused, kõikjal kasvavad hisbiskused ja jõulutähed.
Ocho Rios on vaiksem kui Montego Bay, samas elavam kui Negril. Läbi aegade on siin armastanud peatuda muusikud ja kirjanikud. Näiteks James Bondi lugude autor Ian Fleming elas Ocho Riose lähistel Oracabessas.

Sihtkoha eelised: Lähiümbruses palju vaatamisväärrsusi ja ajaveetmisvõivalusi. Kaunis liivarand.

Negril – 3 ööd

Puudervalge liivaga rannaparadiis
Saare läänetipus paiknev Negril hõlmab 11 km valget kookospalmidega ääristatud liivaranda, mis on tuntud ka Seitsme Miili ranna nime all. Maailma parimate hulka arvatud puudervalge rannajoon on pikitud hotellide, restoranide ja baaridega. Rannalähedases vees leidub arvukalt korallriffe, kuhu saab sõita näiteks klaaspõhjaga paadis.
West End Road viib kuurordi tuntuimasse paika - Rick's cafesse, kus õhtuid veedetakse üsnagi iseäralikul viisil. Siin on vabaõhulava ja -baar ning kohe selle kõrval hüppavad õhtuse melu ja muusika saatel nii kohalikud kui turistidest uljaspead tumedalt kaljujärsakult sinisesse Karbiibi merre.
Negrilis on ka tänapäeval säilinud tuntavalt hipilik atmosfäär. Siin armastasid möödunud aegadel aja maha võtta nii Bob Marley, Bob Dylan kui Rolling Stones. Norman Manley Boulevardil aga leidub kõrvuti käsitöölettide ja Jerk grillroogi pakkuvate lettide ka šikke restorane, baare, kaubanduskeskusi ning kontserte, kus esinevad tuntuimad tänapäevased reggae artistid. 

Sihtkoha eelised: Puudervalge liivarand. Ainulaadne Rick's Cafe.

PROGRAMM

29.11 Kolmapäev. Lend Tallinn-Frankfurt-Montego Bay. Majutumine hotellis Riu Montego Bay****, kõik hinnas.

30.11 Neljapäev. Vaba hommikupoolik rannamõnudeks. Pealelõunal u 3-tunnine ekskursioon, mille käigus tutvume Montego Bay linna peamiste vaatamisväärsustega ning külastame peale päikeseloojangut 18 sajandist pärit Rose Halli koloniaalmõisakompleksi. Ringkäigu jooksul saame lühikese ülevaate Jamaica koloniaalajaloost ning kuulame küünlavalgel verdtarretamapanevaid lugusid julmast mõisaperenaisest. Ekskursioon sisaldub reisipaketi hinnas. Ööbimine hotellis Riu Montego Bay****, kõik hinnas.

01.12 Reede. Vaba hommikupoolik rannamõnudeks. Pealelõunal on soovi korral võimalik vaadata kuulsat Helendavat laguuni (lisaatsu eest). Laguunivesi hakkab vee liikumise peale helendama tänu seal elutsevate mikroorganismidele. Teeme laguunis u 45 minutilise paadisõidu ning soovijad saavad ka ujuda. Ööbimine hotellis Riu Montego Bay****, kõik hinnas.

02.12 Laupäev. Check-out Montego Bay hotellist, transfeer ( u 2 tundi) Ocho Riose kuurorti. Check-in hotellis Club Hotel Riu Ocho Rios****. Vaba pärastlõuna ja ööbimine kõik hinnas hotellis.

03.12 Pühapäev. Club Hotel Ocho Riose lähistel on mitmeid põnevaid vaatamisväärsusi. Soovijatel on võimalik veeta päev Mystic Mountains'i vihmametsas (lisatasu), kus on saab nii bobikelgu kui köisraudteega sõita. Köisraudteega üles- ja allamäge sõites avaneb kaunis panoraamvaade troopilisele loodusele ning Ocho Riose linnale. Pargis on liblikad ja pisikesed koolibrid, bassein ning veeliumägi. Siin on ka seiklusrada, kus saab puude otsas ronida. Hotellist u 5 km kaugusel on Dolphin Cove mereloomade park, kus on mitu korda päevas delfiini- ja haishowd ning saab delfiinidega ujuda. Pargist üle tee paikneb üks Ocho Riose piirkonna populaarsemaid aktiviteete ja enimpildistatud vaatamisväärsusi - Dunns River Falls, kus saab giidi kaasabil u 180 m lubjakiviterrassidel paiknevatest koskedest vastuvoolu üles ronida. Ööbimine hotellis Club Hotel Riu Ocho Rios****, kõik hinnas.

04.12 Esmaspäev. Suundume pealinn Kingstonisse (u 1,5 tundi), kus tutvume linna peamiste vaatamisväärsuste, Trench Town getolinnaosa ja reggaelegend Bob Marley põneva muuseumiga. Ekskursioon sisaldub reisipaketi hinnas. Ööbimine hotellis Club Hotel Riu Ocho Rios****, kõik hinnas.

05.12 Teisipäev. Vaba päev rannamõnude nautimiseks ja/või lähiümbruse vaatamisväärsuste külastamiseks. Ööbimine hotellis Club Hotel Riu Ochos Rios****+, kõik hinnas.

06.12 Kolmapäev. Check-out hotellist ja transfeer Montego Bayst Negrili (u 3 tundi). Check-in hotelli Club Hotel Riu Negril****+, kõik hinnas. Õhtul väljasõit Rick's Cafesse (sisaldub reisipaketi hinnas).

07.12 Neljapäev. Külastame YS Falls koskesid (lisatasu), kus saab pildistada, ujuda ning soovi korral Tarzani kombel köitega otsas rippudes kiikuda ning basseini hüpata, kuhu vesi voolab looduslikest allikatest. Pealelõunal sõidame mööda Jamaica pikimat, Black River jõge, kus elavad Jamaica krokodillid. Ööbimine hotelli Club Hotel Riu Negril****+, kõik hinnas

08.12 Reede. Vaba päev rannamõnude nautimiseks. Ööbimine hotelli Club Hotel Riu Negril****+, kõik hinnas.

09.12-10.12. Laupäev-Pühapäev Check-out ning sõit lennujaama. Lend Montego Bay-Frankfurt-Tallinn.

Hinnas sisaldub:
-Lend Tallinn-Frankfurt-Montego Bay-Farnkfurt-Tallinn (turistiklass)
-Maalt lahkumise tasu (u 1800 JMD)
-Majutus 4* hotellides: 3 ööd Montego Bays, 4 ööd Ocho Rioses ja 3 ööd Negrilis, kõik hinnas!
-Ekskursioonid: Montego Bay linnaekskursioon ja Rose Halli kummitusmõis; pealinn Kingston ja Bob Marley; õhtu kuulsas Rick's cafe's
-Kogu reisi vältel eestikeelne giid-reisisaatja

Hinnale lisandub:
-Majutus üheses toas
-Reisikindlustus
-Lisatasulised ekskursioonid
-Jamaica viisa

Eestikeelne esindaja sihtkohas:
Saabumisjärgselt viib reisiesindaja läbi transfeeri ja infotunni, mille toimumise kellaaja teatab esindaja teile transfeeril. Infotunnis saab teavet nii sihtkoha kui ekskursioonide kohta ning toimub registreerumine lisatasulistele ekskursioonidele. Esindajaga saab ühendust ka telefoni teel. Esindaja mobiiltelefoni numbri ja reisi infolehe avaldame vahetult enne reiside algust.

Lennuajad:
Lennud Tallinn-Frankfurt-Tallinn Lufthansaga ning Frankfurt-Montego Bay-Frankfurt Condoriga.

29.11    Tallinn-Frankfurt                06:05    07:35
29.11    Frankfurt-Montego Bay    11:20    16:50
09.12    Montego Bay-Frankfurt    17:20    09:10 +1
10.12    Frankfurt-Tallinn               13:25    16:45

(+1)- saabumine järgmisel päeval

Lufthansa lendudel on lubatud pagasimäär 23 kilo äraantavat ja 8 kilo käsipagasit ning Condori lendudel 20 kilo äraantavat ja 6 kilo käsipagasit.

Viisa

Eesti kodanikud saavad 30 päeva Jamaical viibida viisavabalt juhul kui neil on piiril ette näidata rahvusvaheline vaktsineerimise või profülaktika tõend (International Certificate of Vaccination või Prophylaxis), kus on sissekanne vaktsinieerimise kohta leetrite, punetiste ja poliomüeliidi vastu.

Kui vaktsineerimistunnitust ei ole, saab kuni 30-ne päevast viisat taotleda piirilt. Viisalõiv on 100 USD.