Vietnam - uus!


Vietnami reisid algusega Tallinnast läbi Istanbuli lennukompanii Turkish Airlines.
Lennud toimuvad ünberistumisega Istanbuli lennujaamas.

Väljumised 28.12 - 18.03.2019

Kõik hinnad olenevad konkreetsest väljumisest ja on kuupäeviti erinevad.

Hai Au Mui Ne Beach Resort Spa 3* hommikusöögiga al 1058.- (10 ööd)
Golden Coast Resort Spa 4*  hommikusöögiga al 1099.- ( 10 ööd)
TTC Resort Premium Ke Ga 4* hommikusöögiga al 1059.- (10 ööd)
... ja palju teisi hotelle.

Võimalik valida ka kombineeritud Vietnami reis - HO CHI MINH + PHAN THIET

Ho Chi Minh on Vietnami peadpööritav nägu, kus leiab aset kõik, mida võiks oodata ühest Kagu-Aasia riigist. See on äri- ja kultuurilinn, kus sillerdavad luksuslikud hotellid ning oodatakse külalisi ka kõige odavamates külalistemajades, kus leiduvad maailma parimad restoranid ja maitsenaudinguid pakkuvad tänavatoiduletid. See on linn, kus hubastest poekestest võib sattuda kärarikkale turule, mis on täis kõikvõimalikku kaupa. Mälestused möödunud sõdadest on mõne ehitise seinal veel aimatavad, kuid ka need kaovad tasapisi keset hubaseid parke, moodsaid pilvelõhkujaid ja värvikirevat elu.

Phan Thiet on kuurort neile, kes otsivad idüllilist puhkust looduse rüpes, pakkudes selleks häid hotelle, hindu ja teenuseid. Kui olete unistanud fantastilistest mereanniroogadest, on Phan Thieti promenaadil asetsevad restoranid selleks just õige koht.
Teisest küljest ei ole Phan Thieti kesklinn üldse kuurort. See on mereäärne linn koos kõigi vajalike regionaalsete administratiivasutuste ning randumiskohaga paatide ja laevade jaoks. Linnas asuvad muuseumid, kaubanduskeskused, turud ja isegi kool, kus on õppinud Vietnami kommunistide juht Ho Chi Minh. Kõige kuulsamad puhkealad asuvad kesklinnast veidi kaugemal – Vietnami metsikutel randadel. Need on Ham Thien ja Mui Ne.

KUURORTID

Phan Thiet
Kalapüük ja kalakaste on pikemat aega olnud peamiseks Phan Thieti tuluallikaks. Nüüdseks on see maaliline ja suurepäraste randadega linn leidnud oma niši ning sellest on saanud erakordne kuurort Lõuna-Hiina mere ääres. Phan Thiet on kuurort neile, kes otsivad idüllilist puhkust looduse rüpes, pakkudes selleks häid hotelle, hindu ja teenuseid. Kui olete unistanud fantastilistest mereanniroogadest, on Phan Thieti promenaadil asetsevad restoranid selleks just õige koht. 

Teisest küljest ei ole Phan Thieti kesklinn üldse kuurort. See on mereäärne linn koos kõigi vajalike regionaalsete administratiivasutuste ning randumiskohaga paatide ja laevade jaoks. Linnas asuvad muuseumid, kaubanduskeskused, turud ja isegi kool, kus on õppinud Vietnami kommunistide juht Ho Chi Minh. Kõige kuulsamad puhkealad asuvad kesklinnast veidi kaugemal – Vietnami metsikutel randadel. Need on Ham Thien ja Mui Ne.  

Ham Thien sai tuntuks välisturistidele  pärast 1995. aastat, kui selle kuurordi metsikutele randadele kokku tulnud inimesed jälgisid päikesevarjutust. Nüüdseks kujutab kümne kilomeetri pikkune rannajoon endast puhkeala koos sadade hotellide, kuurortide, pubide, restoranide, kaupluste ja tervisekeskustega. Ham Thienis on olemas golfiväljakud ning kõik tingimused lohesurfamiseks ja purjelauasõiduks. Paljud Ham Thieni hotellid omavad nelja tärni, sellepärast üllatab teid puhkus siinsetel randadel oma kvaliteedi ja hea teenindusega. Üks kuulsamaid Phan Thieti looduslikke vaatamisväärsusi on Haldjate oja, mis on tekitanud luidetes väikese kanjoni ning paljastanud värvikad liivakihid, alates punasest ja valgest kuni oranži või roosani. 

7 km kaugusel Phan Thieti kesklinnast, Ham Thieni kuurordi taga on ilutsemas uus ja kõige menukam Vietnami kuurort – Mui Ne koos oma 22 km pikkuse liivase rannajoonega. Selle kauge, neemel asetseva turismiala keskus on hommikuti eriti elav. Õhtuti kogunevad kohalikud, et juua kohvi või süüa õhtusööki, ning restoranid ja kohvikud täituvad puhkajatega. Nimi Mui Ne tähendab “tuule eest kaitstud neem” – vanasti varjasid kalurid siin oma paate tugeva tuule eest. 

Kuurort Mui Ne on suurepärane valik neile, kes soovivad olla kohaliku kogukonna läheduses ning samas eemal rahvarohketest turismialadest. Vaikne kuurort, hubased rannad ja ehe kohalik kogukond on peamised Mui Ne eelised. Lisaks on Mui Ne, nagu ka Ham Thien, tõeline paradiis lohesurfi ja purjelauasõidu harrastajatele. Ümbritsevad liivaluited lisavad kuurordile unikaalsust.  

Ke Ga on Vietnami hästi varjatud pärlitest. Vaid 35 km kaugusel Phan Thieti kuurordist asuv Ke Ga linnake on eraldatud puhkuseparadiis, kus pole siginat-saginat ega suurt turistide voolu. Siin võib nautida Vietnami looduslikke ja inimtühje randu ning värskeid mereande ja sukelduda Vietnami kultuuri. Ke Ga linnakese hiljuti rajatud hotellides on kaasaegne mugavus ühendatud Vietnami looduslähedase meelerahuga. Selles kuurordis asub ka väike saar, millele 1889. aastal püstitati riigi kõrgeim majakas. Sealt avaneb imeline vaade nii merele kui ka Ke Ga kuurordile. Kalurikülas saab otse paadist osta värskelt püütud krevette või tuunikala. Linnakese kõrval laiuvad riisipõllud. Siin puhates tutvute kohalike kalurite ja põllumeeste eluga ning mitme sajandi pikkuste traditsioonidega. 

Lühitutvustus
Pindala – 331 698 km²
Rahvaarv – 95 mln (2017. a)
Pealinn – Hanoi
Valuuta: Vietnami dong
Keel - vietnami (riigikeel), vähemusrahvuste keeled: tai, khmeeri, hiina ja teised. Teine riigikeel on prantsuse keel, üha populaarsemaks muutub inglise keel.
Religioon - traditsioonilist Vietnami religiooni on mõjutanud konfutsianism (73% rahvastikust), budism (12%), kristlus (8%) ja teised usundid.

   


Noppeid ajaloost
2000 aastat tagasi loodi Valangi kuningriik ning tänapäeva Vietnami alged. Hiljem vallutasid need alad hiinlased, kes valitsesid Põhja-Vietnamit üle 1000 aasta. Lõuna-Vietnamile avaldas tol ajal mõju India. 983. aastal alistas vietnamlaste suurjuht Ngo Quyen hiinlased ja Põhja-Vietnamist sai iseseisev riik.
XIII sajandil elasid need alad üle kolm mongolite iket, agressioonidele tegi lõpu vietnamlaste võit lahingus Bach Dangi jõel.
XVIII sajandil liideti Põhja-Vietnam ja Lõuna-Vietnam üheks riigiks.
XVI sajandil jõudsid Vietnami esimesed portugali misjonärid ning XIX sajandil muutus Vietnam järk-järgult Prantsuse kolooniaks.
XX sajandi alguses vabastas Vietnami Ho Chi Mingi juhitud kommunistlik liikumine. II maailmasõja ajal kasutas Jaapan ära prantslaste nõrgenenud positsiooni Indohiinas ja hõivas endale peaaegu terve Vietnami, kuid Jaapan kaotas sõja ning alistus. Olukorda kasutas ära Ho Chi Minh, kes haaras võimu ja kuulutas välja iseseisvuse.
1965. aastal kaasati USA sõdurid võitlusse Põhja-Vietnami kommunistlike mässuliste vastu. 1973. aastal Ameerika väed taandusid.
1976. aastal surusid Põhja-Vietnami kommunistid Lõuna-Vietnami maha ning moodustati ühtne Vietnami Sotsialistlik Vabariik.
1986. aastal alustasid Vietnami võimud turureformi ning riigi majandus hakkas kasvama. 1995. aastal taastas USA diplomaatilised suhted Vietnamiga.

   

Rahvusköök
Vietnami nuudlisuppide nimed on väga erinevad (Bún bò Huế, Bún măng vịt, Bún riêu, Phở, Mì bò viên jt). Kõige levinumad koostisained on mereannid, mitut moodi valmistatud nuudlid, loomaliha, pardiliha, sidrunhein, tšillipipar ja teised Vietnami maitseained.
Bánh – Vietnami taignatooted (Bánh bao, Bánh bèo, Bánh bột lọc, Bánh xèo), erineva täidisega pelmeenid, mereandidest riisijahupirukad.
Bánh cuốn, Bì cuốn, Chả giò – õlis keedetud õhukesest tainast Vietnami rullid juurvilja-, liha- või mereannitäidisega.
Vietnami veiseliharaguu on väga populaarne roog, mida valmistatakse erinevate lisanditega ning serveeritakse koos riisiga.
Gà nướng sả – Vietnami praetud tibu sidrunheinaga.
Cà phê sữa đá – Vietnami kohv kondenspiimaga.

   

Hea teada!
Tööaeg. Kauplused ja asutused on avatud päeval kell 7:30-11:30. Lõunapaus kestab kella 13.30-ni ning tööpäev lõpeb kell 16:30. Pangad töötavad sarnases rütmis, suurtes linnades on filiaalid avatud ka nädalavahetustel. Kaubanduskeskused ja turud on tavaliselt avatud seitse päeva nädalas kella 20:00-ni ilma pikemate lõunapausideta. Muuseumid on reeglina ühel päeval nädalas kinni, enamasti esmaspäeviti. Templites ja pagoodides on samuti lõunapausid.
Jootraha. Kuigi jootraha ei oodata, võetakse see alati rõõmuga vastu. Luksuslikumad restoranid ja hotellid panevad jootraha arvele juurde, reeglina 5–10%.
Transport. Bussisõit Vietnamis võib olla problemaatiline. Olukord küll paraneb iga aastaga, kuid teed on endiselt kitsad ja pole ette nähtud nii intensiivseks liikluseks. Bussipileti hinnad on fikseeritud, ühistranspordiga pääseb ligi peamistele turismiobjektidele. Linnades on populaarsed tsiklitaksod ja kolmerattalised velorikšad. Suurtes linnades on võimalik sõita ka ühistranspordiga. Välismaalased ei saa rentida autot või mootorratast, kuna Vietnamis ei kehti rahvusvaheline juhiluba. Siiski on väikese võimsusega rollerite rent populaarne.
Piirangud. Tuleb austada kultuuri ning järgida etiketti. Templites ja pagoodides tasub ennast rohkem katta. Ei tasu silitada väikestel lastel pead ning näidata avalikult vaimustust beebide üle. Usutakse, et selline käitumine meelitab ligi kurje vaime ja haigusi.
Kingitused. Kohalikud puuvillased ja siidirõivad, Vietnami vaasid, pärlikarpidest esemed, pronksist ja messingust ehted, teetassid, keraamilised elevandid, maalid, nelk, kohv, tee.

   

Majutusinfo
Vietnami kuurordid on turistide poolt alles hiljuti avastatud, mistõttu on sealne teeninduskultuur ning infrastruktuur alles välja kujunemas. 
Phan Thieti kuurortides on ülekaalus neljatärnihotellid, enamus on vanemad hooned, kuid korralikud, puhtad ja hästi hooldatud. Enamik sealseid hotelle paiknevad mere ääres ning territooriumid on avarad ja rohelised. Hotellid on küll suhteliselt väikesed, kuid valikus on mitmeid erinevaid toatüüpe. Enamjaolt on rannas lamamistoolide kasutamine tasuta. 
Vietnami köök on väga populaarne, seetõttu on peamiselt hotellide toitlustustüübiks ainult hommikusöök. Vaid mõned pakuvad „kõik hinnas“ pakette. 
Phan Theti kuurordid on tuntud suurepäraste peene liivaga randade ja mitmekesise veemeelelahutuse poolest. Tänu soodsatele ilmastikutingimustele on talvehooajal see piirkond veespordiharrastajate seas väga populaarne.